כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


רמת משמעות חיים
הדרך לחיים מאושרים היא להיות דתי ולהיות פעיל חברתית, על מנת לשתף באורח החיים המבורך הזה כמה שיותר אנשים. 

יב תמוז התשע"ד (10.07.2014)

חב"ד
חוקרת מהמרכז האוניברסיטאי 'אריאל' מצאה קשר בין נטייה לדיכאון, חרדה ואובדנות לבין אורח חיים דתי: דתיים ופעילים חברתיים נטו פחות לדיכאון ואובדנות. בנוסף הודגם בברור, שאלה שהעדיפו פעילות בבדידות היו בסיכון גבוה יותר.
 
החוקרת ד"ר יעל אביעד, קרימינולוגית במקצועה, בדקה 474 בני נוער מבתי ספר תיכון באזור המרכז וירושלים, בני 15 עד 18 שנים, מחציתם בנים ומחציתם בנות. רובם היו ילדים להורים ישראלים ונשואים. כמחצית מהמתבגרים היו דתיים, 13% מסורתיים וכשליש היו לא שומרים מצוות. מהמחקר נמצא כי אצל דתיים ומסורתיים יש רמת משמעות חיים גבוהה יותר באופן מובהק, בהשוואה למי שאינם שומרים מצוות. בשאלונים שהועברו להם בנוגע לנטייה לאובדנות, שכללו תסמינים המרמזים על דיכאון, חרדה, עצב, אשמה וכעס, נמצא שיעור גבוה יותר של נטייה זו אצל מי שאינם שומרים מצוות.
 
החוקרים מצאו עוד כי פעילות יומיומית עם חברים יוצרת משמעות חיים גבוהה יותר, ועמה גם מופחתת הנטייה לאובדנות. מנגד, הופתעו החוקרים לגלות כי פעילות בבדידות כמו קריאה או סריגה, דומה בתוצאותיה לחוסר מעש: שניהם מגבירים את הנטייה לאובדנות.
 
 "האדם תמיד מחפש משמעות", מסבירה ד"ר אביעד. "החיפוש הזה מגיע עם הרצון למצוא משהו שהוא מעבר לצרכים היומיומיים שלי, משהו שנותן מטרה וייעוד לחיים. מצאנו כי אלה שמצאו משמעות לחיים, הם דווקא דתיים או פעילים חברתיים. הופתעתי לראות שפעילות שבני הנוער ביצעו לבדם, נתנה אותן תוצאות כמו שעמום – שניהם הגבירו את סיכון האובדנות". בימים אלה מעבדים החוקרים את התוצאות הסופיות לקראת פרסומם בכתב עת מדעי.
 
ניסיון לחבר את מסקנות המחקר המהפכני הזה מוביל בהכרח לקביעה כי הדרך לחיים מאושרים היא להיות דתי ולהיות פעיל חברתית, על מנת לשתף באורח החיים המבורך הזה כמה שיותר אנשים. התהליך מבוסס על הבנה רגשית עמוקה, שכל זמן שלא לכולם טוב, הרי גם אלה שטוב להם מצד עצמם (בענייננו – דתיים), אין אושרם שלם.
 
הגאולה השלמה (האושר האמיתי) לא תשאיר אף אחד בחוץ. לבן הרשע שבהגדה של פסח אומרים, כי 'אילו היה שם – במצרים – לא היה נגאל', אבל כאן – בגאולה הנוכחית – גם הוא ייגאל. זוהי על רגל אחת תמצית התפיסה שעליה ייסד הרבי מליובאוויטש מלך המשיח את צבא השלוחים: דתיים עד הסוף, מסורים בכל נפשם ובכל מאודם ל"פעילות חברתית" לטובת כל יהודי: הפצת דברו של נביא הדור, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, המבשר על הכנת העולם לגאולה הקרבה, כדי להביא לכולם את האושר הנצחי, האמיתי והשלם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter