טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


וכיתתו חרבותם למגרש משחקים
העולם כולו מתקדם לקראת השלום הגלובאלי והרווחה המובטחים לנו מלפני אלפי שנים

כח סיון התשע"ד (26.06.2014)

חב"ד
הבסיס הצבאי הגדול "סרפנד" שבצריפין הוקם על ידי הבריטים בשנת 1940, לפני כ-74 שנים. זאת במסגרת פריסת הכוחות של האימפריה במזרח התיכון בימי מלחמת העולם השנייה. אז הוכשרו בו ה"נייטיבס" ("הילידים", תושבי המקום), ברובם יהודים שגויסו לצבא הבריטי, ועברו שם טירונות קשוחה כמיטב המסורת הבריטית בטרם יצאו להלחם בגרמנים יימח שמם.  
 
עם כינונו של שלטון יהודי בארץ, נתפס המחנה על ידי ארגון ההגנה ושימש במלחמת השחרור כבסיס התארגנות ליחידות שונות לקראת צאתן לחזית. לאחר המלחמה הפך המקום לבסיס טירונים של צה"ל, ועם הזמן נוספו בו עוד ועוד בסיסי הדרכה, עד שהפך לתשלובת ענק צבאית. 75 שנים הן זמן רב. העוברים ליד המחנה התרגלו לצריפי העץ הארוכים מימות הבריטיים ועשו רושם שישכנו שם לנצח. אך לא!
 
מי שעובר שם לאחרונה יתפלא למראה עיניו: חלקו המערבי של הבסיס פונה מתכולתו הצבאית והפך למגרש משחקים ענק! במקום נשתלה גינה יפהפייה ולמרגלות האיקליפטוסים הצבאיים העתיקים צומחים דשאים חדשים. דגי זהב שלווים שוחים לאיטם בבריכה גדולה עטורת צמחי מים טרופיים, ומתקני משחקים ושעשועים לרוב פזורים ברחבי הפארק שקם במקומו של הבסיס הצבאי. במשך כל שעות היום אפשר לראות שם את ילדי ראשון-לציון משתובבים ומשתעשעים בו, מבלי לתת את דעתם על הנס ההיסטורי הגדול שמתרחש שם בימים אלו.
 
אמנם כתוב ש"אין בעל הנס מכיר בנסו", אבל מן הראוי לשים לב לניסי הגאולה הקרבה, פשוט כדי לומר תודה למי שמזכה אותנו לחיות בתקופה המופלאה בה ניתן כבר לפקוח את העיניים וממש לראות את תחילת התגשמותם של החזונות הנבואיים. במקרה של 'צריפין' זו ממש התגשמות הנבואה: "וכיתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות".
 
במקביל, שמענו שתקציב הביטחון קוצץ שוב למורת רוחו של הרמטכ"ל, ואנו מאמינים שגם זו לטובה. כחלק מניסי הגאולה הקרבה, הקדוש-ברוך-הוא מחסל חשבונות עם אויבינו הערבים מבלי לשתף אותנו או את צבאנו במלחמה. המהפכות ומלחמות האזרחים שהפכו למנת חלקם בשנים האחרונות מאפשרים לנו לבנות עוד גני משחקים ולהשקיע בחינוך וברווחה במקום בהכנות למלחמה. אין מה לפחד! אלו הם סימני הגאולה המובהקים.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר שהעולם כולו מתקדם לקראת השלום הגלובאלי והרווחה המובטחים לנו מלפני אלפי שנים. הכיוון הזה אכן הולך ותופס תאוצה מאז נאמרו דבריו ועד היום, והוא ההקדמה וההכנה לנס הגדול מכולם שעודנו לפנינו: נס השלום המיוחל בין השם ועולמו, וההתגלות האלוקית השלמה עלי אדמות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter