כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


איך, למה, מה ומי?
לאורך כל ההיסטוריה אנו עדים לשאלה אחת ענקית שמעסיקה את רוב בני האדם בעולם. רוב האנשים יודעים שיום אחד יבוא משיח ואיתו תגיע גאולה מופלאה.

יט סיון התשע"ד (17.06.2014)

חב"ד
במחקר משנת 2008 גילו חוקרים שכאשר מתעוררת סקרנות, "נדלקים" במוח אזורים הקרויים גרעיני הבסיס. אזורים אלו מקבילים לאזורי התגמול המוחיים, שהם האזורים השולטים ברצון להשיג ומעניקים את חוויית העונג כאשר מה שרצינו – הושג. ובמקרה של סקרנות – כאשר סימן השאלה שעורר את סקרנותנו קיבל מענה הולם. הבעיה נפתרה. המסתורין התגלה. או אז מוחנו מתגמל אותנו בעירור (התעוררות) האזורים גורמי העונג ואנו נרגעים.
 
הסקרנות האנושית אכן הייתה המנוע שדחף תמיד את האנושות קדימה. סקרנותה של חווה עלתה לנו בגירוש מגן העדן. סקרנותו של אברהם אבינו, היהודי הראשון, הביאה אותו למחקר האלוקי. סקרנותו של משה רבינו הפכה אותו לכבד פה וכבד לשון אך גם הובילה אותו אל הסנה הבוער. סקרנותה של מרים הצילה את יהדותו של משה ואפשרה בסופו של דבר את יציאת מצרים. עד היום אנו מבססים את המעמד החינוכי הגדול שבכל השנה "ליל הסדר" – על ארבע הקושיות שאמורות להתעורר במוחו המסוקרן של הילד למראה השינויים הלא שגרתיים להם הוא נחשף במהלך הסעודה.
 
מניוטון והלאה דיברו המדענים בהתלהבות על תפקידה הקריטי של הסקרנות המדעית. אלברט איינשטיין כתב ב-1921: "אין לי כישרונות מיוחדים, אני פשוט סקרן נלהב". כיום, מושקעים מאמצים רבים בפיתוח דידקטיקה שלא תסתפק בהאבסת התלמידים בעובדות ובנתונים אלא תספק למוחותיהם גירויי סקרנות ויכולת למידה עצמית.
 
מה שהחוקרים אינם לוקחים בדרך כלל בחשבון זה שעם כל הכבוד למנגנון המוחי המופלא שבראשנו, הרי שהמוח הוא רק הלבוש (כלי הביטוי והמעבר, ה"מודם") של הנפש, ומי שקובע מה ומדוע יסקרן אותנו דווקא עניין מסוים ולא אחר – זו הנפש, ולפיכך ראוי וחשוב לספק לה את המידע החשוב לה.
 
לאורך כל ההיסטוריה אנו עדים לשאלה אחת ענקית שמעסיקה את רוב בני האדם בעולם. רוב האנשים יודעים שיום אחד יבוא משיח ואיתו תגיע גאולה מופלאה. מה שרובם עדיין איננו יודע – למרות שהיו מאוד רוצים לדעת – מתחלק לשתי שאלות מהותיות: א) מתי יבוא משיח ב) מיהו.
 
נאמנים למה שכתבנו כאן, הרי שמי שסקרן באמת – יכול להתחיל לחקור ולמצוא את התשובות בעצמו! המידע שזור בספרות התורנית כולה, כמו שאומר הרמב"ם: "כל הספרים מלאים בדבר זה". במיוחד מומלץ ללמוד את שיחותיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ובהן עצמן – את אלו שנאמרו בשנים תשנ"א ותשנ"ב (1991-92). התשובות נמצאות שם בבהירות מושלמת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter