ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חם וטוב
נחמד לדעת שגם סביבות שהיום הן כה קיצוניות ועוינות לחיים – אינן חייבות להיות כאלה. מה שהפך אותן לכאלה יכול להשתנות, והרי לנו הוכחה ששום דבר על כדור הארץ איננו אבוד.

יד סיון התשע"ד (12.06.2014)

חב"ד
היבשת הקפואה לא הייתה תמיד כזו . "אנטארקטיקה הייתה פעם חמה!", טוענת בלהט פרופסור חגית אופק מאוניברסיטת ייל היוקרתית. ממצאי מחקרה התפרסמו בכתב העת היוקרתיPNAS של האקדמיה האמריקנית למדעים. חוקרים מקבוצת המחקר שלה בחנו מאובנים נדירים של צדפות ופרחים המצביעים על כך שפעם היה באנטארקטיקה יער(!) כמו כן, התגלו שם גם מאובנים של חיות שנמצאות היום באזורים חמים במיוחד, כמו תנינים וצבים גדולים. הביולוגיה מצביעה על כך שפעם היה שם חם כמו בקליפורניה היום. ולא רק הביולוגיה. אופק פיתחה מודלים ישירים יותר למדידת הטמפרטורות ששררו אז.
 
אך ישנם גם דברים שאנחנו לא יכולים לדעת. למשל: לפני כמה זמן היה כל זה. אם נשים לב נראה כי לא אחת המדענים מדברים בנשימה אחת על עובדות (כאותם מאובנים) – מחד, ועל השערות גמורות – מאידך (כאשר הם מנסים להעריך את פרק הזמן שחלף מאז ועד היום, או את אורכן של תקופות גיאולוגיות שונות בעבר). צריך לדעת שמבחינה מדעית טהורה חשוב מאוד שלא לערבב עובדות והשערות, כפי שפרופסור אופק עצמה מודה כשהיא מתייחסת לכלים המדעיים המשמשים במחקר ל"מדידת" הטמפרטורות ששררו אז, ומצביעה על הבעייתיות האופיינית למחקרים מעין אלה, כאשר אנו באים לבחון את העבר – בעזרת מודלים שנבנו בהתאמה לתנאים השוררים בהווה. וזאת מבלי לדעת בוודאות על מכלול הנתונים הטבעיים ששררו אז. ממילא, יכול בהחלט להיות שמודלים אלו אינם מתאימים כלל לקביעת (למשל) משך הזמן שחלף מאז, או שהם זקוקים לכיול רציני.
 
בהתייחסו להשערות הנוגעות למשכן של תקופות גיאולוגיות, פלנטאריות או קוסמיות, מזכיר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כבר לפני עשרות שנים את תנאי הטמפרטורות, קרינה ולחץ הקיצוניים ששררו אז, שאת השפעתם על קיצור משכי הזמן אין לנו יכולת להעריך כלל. רק עתה יכולים המדענים להתחיל לנגוע בקצה קצהו של נושא זה – במעבדות מאיץ החלקיקים החדש, שבנייתו הושלמה לא מזמן בשוויץ.
 
בכל אופן נחמד לדעת שגם סביבות שהיום הן כה קיצוניות ועוינות לחיים – אינן חייבות להיות כאלה. מה שהפך אותן לכאלה יכול להשתנות, והרי לנו הוכחה ששום דבר על כדור הארץ איננו אבוד.
 
ואכן, חז"ל מבטיחים כי בזמן הגאולה ישתנו כאן התנאים ללא היכר, ובתקופה קצרה להפליא יפשירו גם "קרחונים אנושיים". יהיה גן עדן חם וטוב וכולנו נרגיש כמו פרחים שהפשירו מקיפאון גשמי ורוחני בן אלפי שנים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter