ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


גנטיקה אלוקית
משחר ההיסטוריה מסתמן עם ישראל כאומה שונה. ניסיונות בני אלפי שנים להתכחש ולטשטש עובדה זו תוך הדגשת הצד השווה לכאורה בינינו לבין שאר האומות, לא הוכיחו את עצמם.

טו אייר התשע"ד (15.05.2014)

חב"ד
הנדסה גנטית היא אולי התחום המדעי הכי שנוי במחלוקת. ארגונים וגופים שונים חרטו על דגלם התנגדות עיוורת להנדסה זו. בעוד מיליוני אזרחים מתים מרעב, דחו מנהיגי זמביה וזימבבואה תרומה של אלפי טונות גרעיני תירס מהונדסים גנטית, מחשש לבריאות אזרחיהן. זאת למרות שמעולם לא תועד שום נזק, ואפילו לא קלקול קיבה קל של מישהו כתוצאה מאכילת תירס זה.
 
ההתנגדות הגורפת איננה לוקחת בחשבון שפיתוח מזון מהונדס גנטית יאפשר גידול קל ומהיר יותר של מזון גם בתנאי המדבור והמליחות הגואים באזורים רבים בעולם, ויאפשר להתמודד עם התחזיות הקשות שטוענות שעד 2030 תמנה אוכלוסיית העולם למעלה משמונה מיליארד בני אדם, רובם באזורים של עוני מחפיר.
 
מזון מהונדס איננו סוף הסיפור. הנדסה גנטית מאפשרת כבר היום איתור, סינון וסילוק גנים בלתי רצויים, העלמת מחלות ופגמים תורשתיים. בעתיד הלא רחוק ניתן יהיה (לכאורה) לסנן ולבחור תזקיק גנטי שיכיל את הטוב ביותר האפשרי מבין הגנים שלנו.
 
מדענים בעלי ראייה רחבה רואים כבר עתה את ההתפתחות הטכנולוגית המואצת מאוד בשטח זה, כמה שיוביל בעתיד הלא רחוק ליצירתו של גזע עליון. עד כמה שמונח זה הינו טעון מבחינה היסטורית ואידיאלית, אין מדובר כאן בסיסמאות ריקות ובשחיתות, אלא בהבטחה מדעית די ברורה לכך שגורל הדורות הבאים עתיד להיות שונה: אלו יהיו בני אדם טובים יותר כמעט בכל מובן: בריאים, חכמים ויפים יותר.
 
הבטחה אחרת לעתיד טוב יותר, גדולה עוד בהרבה מכל מה שהגנטיקאים יכולים אף לחלום עליו – זורחת מכיוון שונה לגמרי. ולא רק לעתיד: משחר ההיסטוריה מסתמן עם ישראל כאומה שונה. ניסיונות בני אלפי שנים להתכחש ולטשטש עובדה זו תוך הדגשת הצד השווה לכאורה בינינו לבין שאר האומות, לא הוכיחו את עצמם.
 
גם כשאנו מצליחים להדחיק בתוכנו את השונות – טורחים הגויים להזכירה לנו. בעבר היה זה בעיקר על ידי אנטישמיות אגרסיבית, אולם ככל שמתקרבים לגאולה, קמים יותר ויותר גויים שמזכירים לנו את הנאמר בתנ"ך (שגם הם מאמינים בו) כי אנו עמו הנבחר של השם. משפחה מיוחדת שהפכה לקבוצת עילית ששומרת על ייחודה באורח בלתי טבעי זה אלפי שנים.
 
אך העיקר עוד לפנינו: האיכות היהודית הגנטית והנשמתית עתידה להתגלות בקרוב במלוא עוצמתה, עם פרוץ הגאולה האמיתית והשלמה לחיינו. אז יתברר לכולם (וסוף סוף – גם לנו) שאנו אכן שונים ומיוחדים, וכי בנוסף לבחירה האלוקית בנו, עברנו התכה, זיקוק וזיכוך בתהליך נורא של גלות ארוכה ומרה. אנו עומדים כעת לקראת גילוי מהותו של התואר שהובטח לנו לפני אלפי שנים: "ואתם תהיו לי ממלכת כוהנים וגוי קדוש".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter