יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ים-יבשה
התכנים האלוקיים החבויים בבריאה עומדים להתגלות בקרוב, ולהיות ניתנים להשגה. יתרחש השלום המיוחל בין עליון ותחתון, ים ויבשה, נסתר וגלוי 

ח אייר התשע"ד (08.05.2014)

חב"ד
המונח הקלאסי "חקלאות" חרג בשנים האחרונות אל מעבר לגבולותיה המסורתיים של עבודת-האדמה. נכון להיום הוא כולל גם את האוקיינוס. מדובר בשימוש בשטחים בעומק הים לגידול יבולים מדויקים ומטופחים של דגים, מהרגע בו הם "נזרעים" כדגיגים קטנטנים בתוך כלובי ענק המשוקעים במי הים, דרך הזנתם המדוקדקת והטיפול בהם כל זמן משך גידולם ועד לאיסופם כולם כאחד כאשר מגיעים למשקל הרצוי.
 
זה נשמע כהגשמת מצוותו העתיקה של הבורא, "ורדו בדגת הים". אולם יש לזה גם משמעויות עמוקות יותר:
 
בעולם המושגים הקבלי-חסידי מסמל הים יקום בפני עצמו, שהנו עולם ההוויה הפנימית של עולמנו אנו. הוא נקרא "עלמא דאתכסיא" – עולם המכוסה. הרובד הפנימי של המציאות. דרגות עומק שהן בלתי מושגות לחושינו ואפילו למחשבותינו, ואין לנו אפשרות אמיתית לדעת מה מתרחש בהן. זהו על-מודע שממנו נובע הכול, אך אין לאדם רגיל יכולת לצפות או לשלוט בו. בדיוק כשם שבהסתכלות על הים אין יכולת לצפות במה שמתרחש מתחת לפני המים.
 
בדומה לחקלאות הימית המפתיעה, כך גם ברבדים הרוחניים: בקרוב עומד הכיסוי וההעלם להיות מוסר. קריעת ים סוף ההיסטורית שלפני מתן-תורה היא בבואה לגבי "קריעת הים" שתתרחש בקרוב, לקראת גילוי רבדים חדשים בתורה, טמירים ונפלאים לאין שיעור מכל מה שמוכר לנו, וחשיפת רובדי העומק בנפש, שמקבילים אליהם.
 
התכנים האלוקיים החבויים בבריאה עומדים להתגלות בקרוב, ולהיות ניתנים להשגה. יתרחש השלום המיוחל בין עליון ותחתון, ים ויבשה, נסתר וגלוי – מכוחו של גילוי המציאות הנשגבת שמעל לכול: הכוח האלוקי המהווה ומחייה את היקום על כל רבדיו, בכל רגע ורגע, להיות יש מאין.
 
נציגו הציורי של הים הרוחני – הסודות הכמוסים בתורה וביקום – הוא הלוויתן האגדי. אין זה הלוויתן המוכר לנו כיום, כי אם חיה מופלאה בעלת ממדים בלתי נתפסים, העתידה להגיח בקרוב ממשכנה העלום ביקום, ולהתגלות לעין כול. תורת החסידות מבארת את משמעותה הרוחנית של התרחשות מוזרה זו, תוך שהיא מתרגמת קודים קבליים נסתרים אל עולם המושגים המובן לנו כיום: הלוויתן מסמל את הרובד הנסתר בנשמות הצדיקים. אלה יכולים להיות צדיקים ידועים ומפורסמים – אך על עוצם קדושתם וצדקותם האמיתית, לא עמד איש.
 
המיוחד שבכולם הוא זה שיתגלה כמבחר המין האנושי של כל הזמנים. משכמו ומעלה מכל האנושות: זהו מלך המשיח בכבודו ובעצמו. הרבי מליובאוויטש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter