יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


שכולם ידעו
רגע הגאולה מתקרב – ולא צריך להיות לאף אחד לא נעים. לא אחרי כל הצ'אנסים והתזכורות שקיבלנו. פשוט: להתכונן כראוי לקראת הגאולה עם מצוות ומעשים טובים, כדי שהעדויות עלינו מכל צעד ושעל תהיינה חיוביות.

כט ניסן התשע"ד (29.04.2014)

חב"ד
יש יותר מדבר אחד שגורם לאנשים לפחד מפייסבוק. הגורם המשותף לכולם הוא פחד מפגיעה בפרטיות שלהם. כעת, כשפייסבוק סיפחה את וואטסאפ על מאגר השיחות האישיות והרגישות העצום שמתנהל בה, מתגבר החשש עוד יותר. הרשת החברתית מלקטת באובססיביות מידע אישי אודות המשתמשים בה: חלק מהמידע הם נותנים מרצונם, כמו מקום מגורים, מוסדות לימוד, מקומות עבודה, ביטוחי בריאות, אמונות דתיות ודעות פוליטיות, תחביבים, העדפות חברתיות ועוד ועוד.

אך יש גם פרטי מידע אחרים שאותם יכולה המערכת הממוחשבת של פייסבוק "להבין" על סמך הפרסומים האהובים עליך ואלו שאתה משתף בהם אנשים נוספים, התמונות שאתה מעלה ועוד. על סמך התקשורת בין החברים יכולה פייסבוק להעריך ברמה די גבוהה של דיוק מהן מערכות היחסים שביניהם. בעצם – פייסבוק חולשת כיום על שיחות בכל העולם (חוץ מאשר בסין). המציאות היא שפייסבוק יודעת יותר מדי פרטי מידע, ומי יודע לאיזה ידיים יכול כל המידע הזה ליפול.
 
זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית שריכוז כזה של מידע אישי רגיש נמצא במאגר פרטי. אך בכל זאת – גילוי הסודות האישיים כולם איננו חידוש בבריאה: לאחר 120 שנה בעולם הזה, שבו – למרות הכול – עדיין ניתן להסתיר מידע, "עולה" הנשמה לדרגת תודעה גבוהה יותר שנקראת "עולם האמת". בדרגה ההיא לא ניתן להסתיר עוד דבר. הכול גלוי, הכול "על השולחן", וכולם רואים הכול. אנשים שחזרו לדרגת התודעה הנוכחית (כאלו שהתעוררו ממוות קליני, למשל) מתארים את ההפתעה הגדולה שמלווה בבושה עצומה על כל מה שלא היה בסדר. כולל פרטים ופרטי פרטים של אפילו שיחה פרטית, או מחשבה בודדת.
 
חז"ל מתארים מצב ביזארי עוד יותר, של גילוי שיתרחש כאן בעולם הזה, כאשר המציאות כולה –  אפילו קורות התקרה ואבני המדרכה שברחוב תהפוכנה לעדות ותדענה לספר מה עשינו, דיברנו וחשבנו (!) בבית וברחוב, באופן בלתי ניתן להפרכה.
 
עתה – עדיין ניתן לדאוג לכך שיהיו אלו רגעים של שמחה וגאווה. פשוט – לחזור בתשובה על כל מה שלא היינו רוצים שכולם ידעו, ומעתה והלאה לעשות, לדבר ולחשוב רק מה שימצא "חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם".
 
רגע הגאולה מתקרב – ולא צריך להיות לאף אחד לא נעים. לא אחרי כל הצ'אנסים והתזכורות שקיבלנו. פשוט: להתכונן כראוי לקראת הגאולה עם מצוות ומעשים טובים, כדי שהעדויות עלינו מכל צעד ושעל תהיינה חיוביות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter