יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כולם מחוננים
כל התשובות – ברורות, מדויקות ועכשוויות להפליא – נמצאות כולן במקורותינו הקדושים ומוארים במיוחד בהסבריה של תורת חסידות חב"ד.

ו ניסן התשע"ד (06.04.2014)

על פי הספרות המקצועית עומדת תכונת היצירתיות במרכז האפיון של הצטיינות ומחוננות. יצירתיות אמיתית מורכבת משלשה מרכיבים: 1) שטף רעיונות (היכולת למצוא מספר רב של פתרונות לבעיה נתונה). 2) גמישות מחשבתית (היכולת למצוא פתרונות מכיוונים שונים לאותה בעיה). 3) מקוריות: דרך מחשבה ייחודית, שקשה לחזות מראש או לשחזר אחר כך.
 
מחקר חדש נערך במגמה לחינוך מחוננים ומצטיינים בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה, ויוצג בכנס הרביעי לחינוך למצוינות בישראל. במחקר עלה כי בעוד שתי התכונות הראשונות יכולות להשתפר בצורה מובהקת ע"י למידה ובמהלך אימונים, הרי המרכיב השלישי, שהוגדר כמקוריות וייחודיות, איננו משתנה. הוא מסוג הדברים שאו שאתה נולד איתם, או שלא... ובלשונה המלומדת של פרופסור רוזה לייקין שעמדה בראש המחקר: "מקוריות היא תכונה שנולדים עמה. היכולת שלנו לשפר אותה היא מוגבלת מאוד".
 
על מחקר כזה אי אפשר שלא לשאול מספר שאלות: האומנם יכולתנו לחשוב בכלל ולחשוב "מחוץ לקופסא" בפרט היא כה מוגבלת, או שמא מדובר בחסימה? מה טיבה של חסימה זו? האומנם אין אפשרות לפרוץ את החסימה? והכי חשוב: האם אנו יודעים די על המוח בכדי לענות על שאלות אלו בכלל?
 
בדומה לאין סוף סימני שאלה עיקשים נוספים הנוגעים לשלל נושאים המהותיים לחיינו, כך גם אלה: וכל התשובות – ברורות, מדויקות ועכשוויות להפליא – נמצאות כולן במקורותינו הקדושים ומוארים במיוחד בהסבריה של תורת חסידות חב"ד.
 
ובנדון דידן: לא! אין בנו מוגבלות מהותית. לכל אחד מאיתנו יש "ציוד" מתאים להתחבר בו זמנית לאין סוף מידע וגם יכולת להפוך אין סוף רעיונות ופתרונות מקוריים. הבעיה היא אכן בחסימה, או ליתר דיוק מערכת חסימות מתוחכמת ומורכבת ששתולה בנו "בילד אין" באופן כה יסודי עד שלמעשה איבדנו את הקשר עם אותה יכולת מופלאה שאכן טמונה בנו.
 
נשמע טראגי, אך למרבה השמחה חז"ל אינם מסיימים את הדיווח שלהם בכך: להיפך! לדבריהם – אנו נמצאים עתה למזלנו הרב ברגעים האחרונים ממש לפני תום הפעלתה של החסימה ארוכת הטווח. בכל רגע עומד תקפה לפוג, ואנו נשתחרר בבת אחת מלפיתה נוראה בת אלפי שנים שהלכה והתהדקה מדור לדור תוך שהיא מחניקה את הפוטנציאל השכלי והרגשי של בני אנוש בכלל ושל יהודים בפרט.
 
גילויו של משיח יהיה אות הפתיחה לחגיגות השחרור מכל המצרים וההגבלות האנושיים והלא אנושיים שהתהדקו סביבנו מאז חטא אדם הראשון. והאות עומד להינתן בכל רגע.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter