יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מזל טוב!
אולם החתונה הוא בית-המקדש השלישי שעתיד 'לרדת', כלומר – להופיע ממימד אחר, רוחני, ולהתגשם בתוך מימדי הזמן והמקום שלנו, כשהוא בנוי ומשוכלל.

א ניסן התשע"ד (01.04.2014)

אחרי 45 שנות חיים משותפים, שלושה ילדים וארבעה נכדים, הגשימו בני הזוג דימיטרי (75) וילנה (68) חלום ישן: חתונה כדת משה וישראל. עם כתובה, טבעת ושבע ברכות תחת חופה.
 
"חתונתם" הראשונה של השניים לא הייתה חתונה בעצם, והסתכמה בהליך אזרחי ביורוקראטי בבית העירייה של העיר חרסון שבאוקראינה. עתה, לאחר ארבעים וחמש שנים, כששניהם כבר מתגוררים בבית גיל הזהב עמיגור שבחולון – הגיע הזמן לחתונה האמיתית. כולם באו מכל רחבי הארץ: בני משפחה, חברים וכמובן שכנים מבית גיל הזהב. ילדיהם ונכדיהם הובילו אותם לחופה והתרגשו עמם עת חזר דימיטרי בקול נרגש אחר דברי הרב. לאחר שבירת הכוס נשמעו מחיאות כפיים סוערות, וצהלות השמחה בקעו רקיעים.
 
חתונות מסוג זה הפכו לשכיחות במקומותינו לאחר גל העלייה האחרון מחבר העמים. לאחר שבעים שנות קומוניזם שנראה כאילו לעולם לא ייגמר – התאיין לפתע משטר הרשע, ושורשיה הנצחיים של היהדות מתעוררים שוב בלבבות שלא זכו לחינוך או לכל מגע אמיתי עם יהדות. הפלא הוא גדול.
 
חתונות אלו הן מעין הקדמה והכנה לחתונה העיקרית שאנו עתידים להשתתף בה בקרוב. האירוע מתואר בכתבי הנביאים, הקבלה והחסידות לפרטי פרטיו ובעצם כל ההיסטוריה האנושית היא ההכנה לקראתו:
 
הכלה היא כנסת ישראל (עם ישראל לדורותיו כפי שמגובש ומכונס לישות אחת מאוחדת). החתן הוא הקדוש-ברוך-הוא. בשעת מתן תורה כבר התרחש חיבור מעין זה בינינו אך אז היו אלה "אירוסין" כביכול, בלבד. נדרשו עוד למעלה משלושת אלפים ושלושת אלפי שנים של "עבודה" והכנה מצד הכלה כדי להיות ראויה לנישואין.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר כי לפי כל הסימנים שמונים חז"ל אנו עומדים כעת ברגע האחרון לפני שהחגיגה מתחילה. הכול כבר מוכן. אולם החתונה הוא בית-המקדש השלישי שעתיד 'לרדת', כלומר – להופיע ממימד אחר, רוחני, ולהתגשם בתוך מימדי הזמן והמקום שלנו, כשהוא בנוי ומשוכלל.
 
אתו יגיע שולחן ערוך לסעודה של מזון מיוחד שיעניק לסועדים כוחות מסדר גודל לא מוכר, כדי לקלוט להכיל ולבטא אלוקות אינסופית. המזון יהיה פיזי וייאכל כרגיל, אך הטמעת האכילה בגוף תכלול גם הפנמה של 'אנרגיה' אלוקית שתחולל בסועדים חיים נצחיים. במובנים רבים תהיה סעודה זו 'סעודה מפסקת, שכן לאחריה לא יהיה צורך לגוף במזון בכדי לחיות. אין לנו מושג איך מרגישים להיות ככה, רק דבר אחד בטוח: יהיה שמח באופן אין סופי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter