יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תחילת קבלת השכר
לא שהעשירות הגשמית חשובה כשהיא לעצמה. היא פשוט תהיה ביטוי של הארה אלוקית 'עשירה', שתאיר בעולם כולו ותקרין עשירות על כל הטובות שישנן, גשמיות כרוחניות.

כה 'אדר ב התשע"ד (27.03.2014)

דור המילניום הוא הדור שבניו נולדו אחרי 1980 (נכון להיום – בני 34 ומטה). בארצות הברית, זה הדור המשכיל ביותר בהיסטוריה: לשליש מהם, כך מדווח הניו יורק טיימס, יש תואר אקדמי ובעזרתו הם משתכרים יותר מאי פעם. השכר השנתי שלהם הגיע לשיא ועומד על 45,500 דולר, לעומת 28 אלף דולר לבוגרי תיכון. פער של 17,500 דולר לשנה. לשם השוואה: בשנת 1965 עמד הפער על 7,400 דולר בלבד.
 
כמעט וניתן לשכוח שהקשר בין השכלה לבין שכר לא היה כה ברור עד לתקופה האחרונה ממש. אחד מגדולי חכמי אומות העולם, הפילוסוף הנודע דיוגנס היווני "גר" בחבית על שפת הים. המלך ששמע על חכמתו המופלגת לא התעצל ובא לבקרו שם. לקראת סוף שיחתם, לאחר שהתרשם עמוקות מחכמתו של שוכן החבית (שאף לא טרח לצאת ממנה במהלך השיחה), שאלו האם יש משהו שהוא, כמלך (!) יכול לעשות עבורו. "אכן כן, הוד רוממותך", ענה לו החכם בשמחה. "פשוט – זוז קצת... אתה מסתיר לי את השמש".
 
ולהבדיל אין סוף הבדלות גם בקדושה, רבים מחכמינו המופלאים לאורך כל הדורות ידועים כמי שהיו עניים מופלגים ועד שהיו מי שסברו (בטעות גמורה) כי יש משהו "דתי" בלהיות עני מרוד. כל זה היה שריר וברור עד לתקופה האחרונה ממש, עת הפתיע הרבי מליובאוויטש מלך המשיח וניפץ מוסכמה איתנה ועתיקה זו עם הקביעה כי "יהודי צריך לעשות ככל התלוי בו על מנת להיות עשיר בפועל ממש!". יתירה מזאת – מגלה הרבי, כל יהודי הוא עשיר בעצם, ועליו רק למצוא את עושרו הקיומי.
 
מה שנראה כמהפכה של ממש באורח החשיבה המסורתי, איננו אלא חלק מתכנון עתיק לטווח ארוך המותווה בתורה מלכתחילה. הוא מסביר כי כל יהודי הוא בן מלך, מלך מלכי המלכים. ממילא, גלות ועוני גשמי או רוחני אינם מצבו הטבעי של יהודי. נשלחנו מעל שולחן אבינו, הקדוש-ברוך-הוא לשליחות מסוימת, שזמנה הקצוב תם. בדורנו זה  אנו עומדים לשוב ולגלות בקרוב ממש את מהותו האמיתית, העשירה של עמנו.
 
לא שהעשירות הגשמית חשובה כשהיא לעצמה. היא פשוט תהיה ביטוי של הארה אלוקית 'עשירה', שתאיר בעולם כולו ותקרין עשירות על כל הטובות שישנן, גשמיות כרוחניות.
 
הרבי מגלה כי אנו עומדים בתחילתו של עידן קבלת השכר. לא בגין תואר אקדמי, אלא על "חשבון מצטבר" של כלל מעשינו ועבודתנו מאז היות הבריאה ועד הנה. השכר הוא עצום ואינסופי והוא פיזי ורוחני גם יחד והוא מתחיל להתממש כבר עתה לעינינו בדור השפע הנוכחי, שלא היה כמותו מעולם. אך העיקר עוד מחכה לנו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter