טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכול אותו הדבר
הכוח האלוקי ממשיך לברוא ולקיים את הכול בכל רגע מאין ואפס גמור, והוא הוא ממשותו האמיתית של כל מה שקיים, כולל גם מה שנראה לנו נכון לעתה כדברים שאין ביניהם שום דבר משותף.

טז 'אדר ב התשע"ד (18.03.2014)

מוליכות-על היא תכונה המאפשרת לחומר להעביר דרכו זרמים חשמליים בהעדרה המוחלט של התנגדות החומר למעבר הזרם. הדבר מאפשר להעביר חשמל למרחקים גדולים ללא הפסד חשמל, ללא התחממותה של המערכת וממילא מתבטא בחיסכון גדול בדלק.
 
לאחרונה התגלתה תכונה נוספת שאפשר אולי לכנותה "בידוד-על". התכונה מתבטאת באבדן טוטאלי של יכולת החומר להוליך זרם חשמלי. למרבה הפלא – שתי התכונות מתרחשות בתנאים דומים מאוד: מדובר בטמפרטורות נמוכות מאוד (קרובות לאפס המוחלט) בהן מופעלים על החומרים שדות מגנטיים שהמעבר ביניהן עשוי להיות מהיר. סוג של דמיון וקירבה בין הפכים. מדהים להיווכח כי בנקודה מסוימת של טמפרטורה ומגנטיות, מתקיים שוויון בין מידת המוליכות של המבודד לבין מידת הבידוד של המוליך.
 
בעוד הפיזיקאים מנסים למצוא את הסיבה לדמיון הפרדוכסאלי בין ההפכים, מצביעים חכמינו זיכרונם לברכה על "זוגות" רוחניים רבים של "הפכים דומים". למשל: הצמד 'אוהב ואויב'. שתי המילים מורכבות כמעט מאותן אותיות, מאותם "חמרי גלם" רוחניים.
 
התופעה משקפת את העובדה שבנקודתם הפנימית ביותר – שווים כל הנבראים: הם כולם "נפגשים" בנקודת האלוקות שמהווה אותם. נכון לעכשיו יכולים להיות להם מופעים שונים לחלוטין זה מזה, ועד למה שנראה כהיפך הגמור, אך בהווייתם הראשונית ביותר הם כולם "מורכבים" מאותו "חומר גלם" אלוקי: דבר השם, המוכר לנו כעשרת המאמרות שבהן נברא העולם ("ויאמר אלוקים יהי אור" , "ויאמר אלוקים יהי רקיע" ועוד שמונה נוספים).
 
הכוח האלוקי ממשיך לברוא ולקיים את הכול בכל רגע מאין ואפס גמור, והוא הוא ממשותו האמיתית של כל מה שקיים, כולל גם מה שנראה לנו נכון לעתה כדברים שאין ביניהם שום דבר משותף.
 
אנו קרובים עתה מאוד לתקופה בה נתחיל לראות את הדברים אחרת. לראות אותם כפי שהם באמת: לא עוד נראה את המבדיל המפריד והשונה וההופכי – אלא את המשותף, המהותי הפנימי והאמיתי. הרובד האלוקי שבכל דבר יהפוך לגלוי, וממילא יאבד כל השאר את משמעותו. ערכם האמיתי של הנבראים יתגלה כדרגת הקרבה שלהם אל התכלית שייעד להם השם. האחדות האלוקית, שהיא היא תוכנם ומשמעותם האמיתית של ריבוי הנבראים תזרח מכל פינה ברחבי הקוסמוס. אז תתגלה לחלוטין מהותם האמיתית של הנבראים: היות כולם ביטויים שונים של אותו קדוש-ברוך-הוא האחד והיחיד, כמו שכתוב: "וראו כל בשר יחדיו כי פי השם דיבר".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter