יט כסלו התשפ"א (05.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תרופה ושמה גאולה
בשטח הדתי התהפך המצב. לא עוד איומים. הגיהינום אכן עדיין קיים, אך שכרה של מצווה משכנע יותר מעונשה של העבירה. אנשים מצפים לעידוד, חיזוק ועזרה.

יא 'אדר ב התשע"ד (13.03.2014)

חלבונים הם המכונות שמוציאות לפועל את תהליכי החיים. תרופות הן מולקולות שנקשרות ומפריעות לחלבונים גורמי מחלות "לעבוד". תרופה מוצלחת נקשרת ומפריעה לגורם המחלה בלבד, ולא "מקלקלת" חלבונים אחרים שתפקודיהם חיוניים. במקרה והיא אכן עושה זאת – נוצרות "תופעות הלוואי" המפורסמות לדרגותיהן השונות. תרופות מסוכנות הן אלו שרעילות ברמה כזו שהנזק והסיכון שהן גורמות יכולים להיות גדולים מהתועלת.
 
הצלחתה של תרופה טובה תלויה גם בכוחותיו של החולה לעמוד בתופעות הלוואי שעשויות לצוץ, ולשרוד אותן. הדבר מתברר בשנים של ניסיונות בבעלי-חיים ובבני-אדם בריאים וחולים. לכן פיתוח תרופה עשוי לארוך עשר שנים ויותר.
 
גם בניסיונות רוחניים לרפא את מדווי נפשו של הדור כולו קיימות רפואות שונות. עד לא מזמן היו השיטות אלימות למדי – מהכאת ילדים ותלמידים על מנת לחנכם, ועד להצלפות רוחניות של הפחדות ואיומים במיני עונשים גשמיים ורוחניים כגיהינום וכדומה. אנשים לקחו על עצמם בכוונה ייסורים, סיגופים ותעניות על מנת לכפר על עוונות ולזכך את הנפש.
 
הדורות היו חזקים דיים בכדי לעמוד ב"תופעות הלוואי" של שיטות אלו, ולראיה: ה"טיפולים" המשיכו ואנשים גדלו ישרים ומאוזנים. אך לאחרונה התרופפה הבריאות הרוחנית מאוד. ילדים ומבוגרים אינם עומדים עוד בענישה גופנית או בייסורי נפש. מכות, גערות ואיומים משאירים פצעים פתוחים בנפש. כל אי-נעימות או כאב הופכים לטראומה, וחינוך כזה יוצא שכרו בהפסדו. הוא מייצר אנשים בעלי נכות רגשית.
 
גם בשטח הדתי התהפך המצב. לא עוד איומים. הגיהינום אכן עדיין קיים, אך שכרה של מצווה משכנע יותר מעונשה של העבירה. אנשים מצפים לעידוד, חיזוק ועזרה.
 
אפילו במקומות העבודה אנו מוצאים יותר ויותר מנהלים שמבינים כי רק "בטוב" אפשר ליצור צוות יעיל בעל מוטיבציה ומסירות, וכך לייעל את העבודה ולהרוויח יותר.
 
אמנם הסיבה למעבר אל שיטות חינוך ועבודה סימפאטיות ומעודנות יותר היא חולשתו של הדור, אך יש לכך סיבה נוספת, פנימית ומשמעותית יותר: אנו קרבים במהירות לתקופה שבה הכול יהיה טוב. זמן הגאולה האמיתית והשלמה. שום דבר לא יאיים יותר על אף אחד. לא יהיו עברות ולא עונשים. לא מחלות ולא צורך בהטפות מוסר. הכול יהיה מלכתחילה טוב, נכון, ישר וצודק. הפחד היחיד יהיה יראת שמיים טהורה, שהיא רגש מרומם שנובע מאהבה, וכמובן שכולם יהיו בריאים לתמיד ויחיו לנצח. כיום, אנו קרובים לזה מאוד. אפשר כבר להריח ניחוחות של גאולה. לכן גם כעת המגמה ה'טבעית' היא ללכת 'בטוב'.
 
נחשוב טוב, נדבר טוב, נעשה טוב – ותכף ומיד ממש יהיה לכולנו הכי טוב שיכול להיות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter