ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אור בקופסא
אנו עומדים על מפתנה של תקופת הגאולה השלמה – תקופה בה הארה אלוקית אין סופית תשטוף את היקום, ולמרבה הפלא – הפעם לא יישבר שום דבר.

כה אדר התשע"ד (25.02.2014)

חב"ד
חוקרים גרמניים הצליחו  להקפיא את תנועתו של הדבר המהיר ביותר בתבל: האור. ואם לא די בכך – הרי שהצליחו לעשות זאת למשך דקה תמימה.
 
עצירת אור אינה דבר של מה בכך: מטבעו הוא מתקדם במהירות של 300 מיליוני מטרים בשנייה. מה שאומר שבמשך דקה זו יכול האור לטוס עשרים מסעות לירח!
 
הסיבה שבגינה מדענים מעוניינים "להחזיק" את האור במקומו תוך שימור תכונותיו הקוהרנטיות (מצב המידע האצור בו), היא כדי להשתמש בו לפיתוח זיכרון מהיר ויעיל בהרבה מזה המוכר לנו היום עבור דור המחשבים העתידי, הלא הם המחשבים הקוונטיים.
 
משמעות המושג "אור" במובנים הרוחניים רחבה הרבה מזו הגשמית והוא משמש לתיאור תוכן פנימי שיש בו יכולת להפיח חיים. לחילופין, הוא מתאר משמעות שכלית או רגשית ב"כלי" (גוף) האוצר אותו. כלי זה יכול לבטא את האור – או לחסום אותו. כמובן שחייבת להיות התאמה בין עוצמת האורות לבין יכולתו של הכלי להכיל אותו.
 
פנימיות התורה (קבלה וחסידות) מצטיינת בכך שהיא מתארת את מצבם הראשוני ביותר של הדברים, כפי שהם נרקמים באלוקות עוד לפני בריאת הזמן והעולם. 'לפני' לא במובן של זמן, כי מדובר לפני שנברא הזמן, אלא "לפני" ערכי, שמבטא מעלה רוחנית.
 
ובכן – אי שם, "לפני" שכל מה שמוכר לנו היה, מתוארת תופעה שמוגדרת "אורות מרובים וכלים מועטים". תופעה זו גרמה למאורע שממשיך לחזור על עצמו בווריאציות שונות גם בבריאה ונקרא "שבירת הכלים" והוא התוצאה של חוסר התאמה בין אורות לכלים. לדוגמה: אדם שאיננו מסוגל להכיל בשורה חריפה ומתעלף, או ילד שמגיב בהתקף זעם אלים כאשר לא נותנים לו את מה שהוא רוצה.
 
תוצאה זו מתבטאת, בין השאר, בחוסר היכולת הטראגי שלנו להכיל, כלומר לקלוט – להבין – להרגיש – לדעת – לראות ובקיצור: לחוות בקביעות אלוקות בבשרנו הגשמי. במערך החושים, השכל והרגש המודעים שלנו. וזאת כחלק ממנגנון הגנה שמופעל לטובתנו על מנת למנוע מהנפש לקרוס תחת עוצמת החוויה.
 
אך בקרוב מאוד – ישתנה הכול. אנו עומדים על מפתנה של תקופת הגאולה השלמה – תקופה בה הארה אלוקית אין סופית תשטוף את היקום, ולמרבה הפלא – הפעם לא יישבר שום דבר. הבריאה תהיה מסוגלת לחוות אין סוף אורות (גילויים) אלוקיים בנחת ומתוך שמחה. הכלים שהתרחבו במהלך 5774 שנות קיומו של הקוסמוס מוכנים עתה למודעות שלמה ונצחית אל עצמותו ומהותו יתברך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter