ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


יצר קטלני
היכולת להפוך לגמרי את היצר הרע – לטוב, נתונה בזמן הגלות רק ליחידי סגולה. אולם בביאת המשיח נוכל כולנו להכחידו סופית ואף להפוך אותו לחיידק מועיל.

כ אדר התשע"ד (20.02.2014)

חב"ד
החיידק סטרפטוקוקוס פתוגני אחראי מידי שנה למאות מיליוני מקרים של דלקות בגרון, מחלות קלות יחסית שחולפות מאליהן או עם עזרה אנטיביוטית. אך לעיתים הוא חודר אל זרם הדם ולרקמות הרכות והופך מלא סימפטי לאלים במיוחד. תסמונת "החיידק הטורף" מתבטאת בהרס מוגבר של תאי הגוף וקריסת מערכות ומהווה סכנת חיים ממשית שקשה מאוד להשתלט עליה.
 
עד כה – לא היה ידוע מה גורם לחיידק להפוך לפתע לקטלני. לאחרונה גילו מדעני האוניברסיטה העברית בירושלים כיצד החיידק מצליח בעזרת מנגנון מתוחכם להפוך את עצמו לכה פתוגני.
 
צוות החוקרים הראה שבתחילה מתקיים מעין דו שיח מולקולארי בין החיידק לבין התאים שבסביבתם הוא התיישב במטרה להפוך התאים לסביבה תומכת שתסייע לו להתפשט ולהתחזק. החיידק מחדיר לתאים רעלניים מיוחדים שגורמים לתא לייצר חומרים המסייעים לחיידק להפוך לאלים ולהגביר את קצב התפשטותו בגוף ועד שבקרוב לעשרים וחמישה אחוזים מהמקרים זה לא נגמר טוב בלשון המעטה.
 
בדומה לחיידק – ובעצם גרוע ממנו בהרבה, נושאים אנו בקרבנו כוח רוחני עוין, השואף לגדול, להתפשט ולשלוט. גם הוא משתמש בגוף לצרכיו, ויכול להשמיד את הגוף ואת הנשמה גם יחד. שמו הידוע – יצר הרע – איננו מסגיר את התחכום, העקשנות, הערמומיות ודבקותו במטרה. ומי שחושב שפעילותו מסתיימת בהשפעה על ילדים שלא לתת את הצעצוע לחבר – טועה טעות מרה.
 
בדומה לסטרפטוקוקוס – מתקיים כל הזמן דו שיח תת הכרתי בינו לבין השכל. מי שמשכיל להאזין לטענותיו ישמע אותו במסע שכנועים שאין לו סוף – מדוע כדאי לשכוח לרגע, רק לרגע אחד (!) מהתוצאות ולסטות – רק לרגע אחד (!) מדרך הישר, על מנת לשוב אליה מיד לאחר מכן.
 
הבעיה היא שכאשר אך 'מתיישבים' עימו לשולחן הדיונים – או אפילו רק נכונים להתחיל להידבר עימו, מיד הוא מנצל את הקרבה שנוצרה כדי להחדיר 'רעלן' שמשבש את כל תהליכי החשיבה והניהול העצמי התקינים, והאדם וחייו הופכים לסביבה המטפחת את הגרוע שבאויביה.
 
אך אל ייאוש. יש תרופה. בספר התניא, ספר היסוד של תורת החסידות, מבוארת ההתמודדות האופטימאלית עם האויב המשחית עד לשיתוקו המוחלט. נקודת הרעיון היא, התבוננות בגדולת השם ובאחדותו, שמביאה גם את היצר הרע להכרה כי דרך התורה היא הדרך הכי טובה והכי משתלמת.
 
היכולת להפוך לגמרי את היצר הרע – לטוב, נתונה בזמן הגלות רק ליחידי סגולה. אולם בביאת המשיח נוכל כולנו להכחידו סופית ואף להפוך אותו לחיידק מועיל. יצר הרע לא יהיה עוד רע, וכוחותיו העצומים יירתמו לשירות הטוב. אז יהפוך הרע לטוב מאוד, ויתקיים בנו הפסוק: "ומחה השם אלוקים דמעה מעל כל פנים".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter