ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


יפוצו!
התהליך הואץ עם הולדתו של אברהם אבינו שהפיץ את אחדות השם ("ויקרא שם בשם השם א-ל עולם"), ועוד יותר במעמד מתן תורה, כאשר הבריאה כולה שמעה והפנימה את ההוראות האלוקיות הישירות הידועות כעשרת הדיברות.

טו שבט התשע"ד (16.01.2014)

חב"ד
מדענים משערים שהיקום מתפשט, ועושה זאת במהירות עצומה שכנראה גוברת והולכת. מקורה של ההשערה בתגלית המתארת הסטה של האור הבא מהכוכבים. תופעה אופטית זו דומה לצליל הסירנה הנחלש ככל שמכונית המשטרה מתרחקת.
 
הסברה שהכוכבים הולכים ומתרחקים מאיתנו ובכלל זה מזה, גורסת גם שתנועתם זו מקורה בהתפשטותו של מימד המרחב עצמו. הכוכבים מתרחקים זה מזה במהירות גדלה והולכת, בדוגמת צימוקים בעוגה המתרחקים זה מזה בעת שהיא תופחת בתנור. יתכן בהחלט שמהירות ההתפשטות תשיג ואף תגבר על מהירות האור!
 
ההתפשטות החוצה של היקום הפיזי היא בינתיים רק השערה. ההתפשטות ברוחניות, לעומת זאת, היא דבר ודאי! מאז נברא האדם הראשון הוא החל בהפצת (התפשטות) המודעות האלוקית. הוא פנה לכל הנבראים בקריאה: "בואו נשתחווה ונכרעה, נברכה לפני השם עושנו!". קריאתו הדהדה ברחבי העולם החדש ופעלה על הנבראים הצעירים להודות לבורא ולקבל עליהם עול מלכות שמיים, כולם כאחד.
 
התהליך הואץ עם הולדתו של אברהם אבינו שהפיץ את אחדות השם ("ויקרא שם בשם השם א-ל עולם"), ועוד יותר במעמד מתן תורה, כאשר הבריאה כולה שמעה והפנימה את ההוראות האלוקיות הישירות הידועות כעשרת הדיברות.
 
בהמשך ההיסטוריה, המשיך להתפשט הגילוי האלוקי בעולם באמצעות המשכן ובית המקדש, ואחר כך על ידי יהודים שגלו והתפזרו בעולם כולו, תוך שהם מביאים עמם ומפיצים את עקרונות המונותיאיזם, הצדק והיושר התורניים לכל פינה עלי אדמות. לפני כשלוש-מאות שנים לערך חלה שוב האצה משמעותית, ממש "קפיצת דרך", עת הבעל שם טוב הקדוש קיבל הוראה ישירות ממשיח – להפיץ את תורתו, היא תורתו של משיח, הידועה גם בשמות "חסידות" ו"פנימיות התורה".
 
את הוראתו הזו מילאו בעיקר אדמו"רי חב"ד לדורותיהם, שהקדישו את חייהם ללא כל שיור למשימה הגדולה. היום – עסוקים אלפי שלוחיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בבניית בתי חב"ד (בתי משיח) בכל מקום, לשם אותה מטרה מוצהרת. המשימה הכבירה עתידה לעבור עוד מהלך בקרוב: כל זה היה בכדי להביא את התגלותו של המשיח. כשהמשיח יתגלה – הוא יביא איתו 'שיטפון' חדש של ידיעת השם באופני לימוד והבנה שאינם מוכרים לנו עתה. מה שבטוח – התפשטות האור האלוקי, במהירות שמעל ומעבר למהירות האור, לא תיפסק לנצח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter