ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ארגון לא עצמי
חיים הם מושג החומק בעקביות מכל הגדרה מדעית. המדע חוקר את התופעות הנלוות לחיים, אך איננו מסוגל להסביר או להגדיר את תופעת החיים עצמה, והוא מתעקש שלא להודות בכך. כי זה מחייב להאמין...

ח שבט התשע"ד (09.01.2014)

חב"ד
"ארגון עצמי" הוא מושג מדעי המתאר התנהגות מסודרת של התפתחות הניכרת ברמות שונות בטבע: מהתארגנות והתמיינות מדויקת של תאים בהיווצרות עובר, דרך תפקודה הדומה לצבאי של מערכת החיסון ועד להתנהלותה המאורגנת של כוורת דבורים. כל פרט ופרט ממלא תפקיד ופועל בהתאמה עם פרטים אחרים במערכת הכוללת. יכולת הארגון העצמי כוללת פעולות לשיפור עצמי, וכן יכולת תיקון או הבראה עצמיים.
 
המערכת מסתגלת במהירות לשינויים תוך התאמת עצמה אליהם ושמירה על עצמה מפניהם. וכל הנ"ל – טוען המדע (וכאן הטעות) – מבלי לקבל פקודות ממנהיג כלשהו או בתיווכו של "חדר מצב".
 
מערכות בינה מלאכותיות (ממוחשבות) מתפתחות מאוד בשנים האחרונות ומגיעות לרמות הולכות וגדלות של מורכבות. למרות זאת אף אחת מהן איננה מתקרבת לרמת התפקוד, למורכבות, להטרוגניות ולדינאמיות המאפיינות מערכות טבעיות. מדוע? מדוע המחשוב המשוכלל ביותר איננו מגיע לדרגת הארגון שמשיג כל קן נמלים קטן? מה יש במערכת ביולוגית פשוטה כניצן של פרח, למשל – שאין במחשבי העל?
 
התשובה פשוטה, כמובן: אין בהם חיים. חיים הם מושג החומק בעקביות מכל הגדרה מדעית. המדע חוקר את התופעות הנלוות לחיים, אך איננו מסוגל להסביר או להגדיר את תופעת החיים עצמה, והוא מתעקש שלא להודות בכך. כי זה מחייב להאמין...
 
ההתעקשות לדבוק בתפיסה המיושנת שהדברים קיימים – משום שהם קיימים, מתנהלים כך ולא אחרת – כי... כך הם מתנהלים ולא אחרת... מתארגנים וחיים כי... ככה זה – היא פרימיטיבית. לא מדעית, לא הגיונית ולא מקדמת את האנושות לשום מקום.
 
ומעניין לעניין: לאחרונה אנו עדים להתארגנות חדשה – התארגנות העולם לקראת גאולה. כאילו מעצמו – הסתיים עידן המעצמות המתחמשות וסרה הסכנה של מרחץ דמים נוסח מלחמת עולם. משטרי רשע טוטליטאריים קורסים בזה אחר זה, נכנסנו לעידן כלכלה ומדע גלובאליים, וגבולות מדיניים הפכו ללא רלוואנטיים.
 
קהילות וירטואליות של אנשים בעלי עניין משותף קמות ללא הנהגה מוצהרת, מבלי להיות מוגבלות במקום הגיאוגרפי של חבריהן המסייעים זה לזה במגוון אופנים. כה מהר התרגלנו לזה, עד ששכחנו כמה אלפי שנים לא הייתה שום "התארגנות עצמית" בכיוון הזה. רק להיפך.
 
ברור שהעולם מצד עצמו לא היה מגיע לכך. ברור שידו של מנהיג עולמי מסדר גודל לא מוכר מכוונת את מהלך העניינים. מי? מלך המשיח, כמובן. בהכוונתו של הקדוש-ברוך-הוא מחולל משיח (שכבר נמצא בעולם) מהלכים מהפכניים ברגעים האחרונים שלפני התגלותו לעין כול.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter