ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אקלים של גאולה
העולם אכן מתחמם. הקרחונים נמסים פני הים עולים. הצפות מחד גיסא ומדבור מאידך גיסא. כל זה נכון. אבל הפרשנות לא נכונה. האמת היא כי כל זה לטובה ולברכה, ומהסימנים הכי בטוחים לגאולה קרובה.

טז טבת התשע"ד (19.12.2013)

חב"ד
דו"ח מיוחד של המשרד להגנת הסביבה שנערך ע"י חוקרים מאוניברסיטת חיפה מתריע מפני סכנות שינוי האקלים על ישראל. שינויים אלו אינם איום תיאורטי שמעבר לאופק, כבר מזמן. השר להגנת הסביבה אמיר פרץ שקיבל את הדו"ח לידיו, פתח בשורה של מעשים שכוונתם לקדם את פני הבאות מוכנים ככל האפשר. הדו"ח מתריע כי כחמישה מליון ישראלים עלולים להיפגע באופן קשה עקב עליית מפלס הים והצפות הנחלים הצפויות בשנים הבאות.
 
לראשונה בישראל משרטט הדו"ח מפות המגדירות אזורי סיכון להצפות ועד להגדרה מדויקת של הרחובות שבסיכון. למשל, בתל-אביב צופים שהים יגיע עד לרחוב אבן-גבירול בתוך עשרות שנים מועטות.
 
ערי חוף נוספות כעכו, חיפה, בת-ים ועוד נמצאות גם הן ברשימת הערים המועדות לפורענות. הדו"ח ממליץ להקים מחסומים לעצירת שיטפונות ולהגדיל את קוטר צינורות הניקוז כך שיוכלו להתמודד עם כמויות מים גדולות בזמן קצר. היערכות נכונה לקראת הצפות תמנע נזקים גדולים.
 
בעוד המומחים חוזים שחורות, מעניין לשמוע מה אומרים המומחים האמיתיים – חז"ל שחזו את המצב לפני אלפי שנים – על התרחיש העתידי.
 
ובכן, כמו שההתחממות הגלובאלית שאת ניצניה אנו חווים על בשרנו כבר עתה, משמשת תזכורת לחזון המיוחס לימות המשיח; נאמר כי לעתיד לבוא "מוציא הקדוש-ברוך-הוא חמה מנרתיקה", פעולה שמטרתה לרפא את הצדיקים ולשרוף את הרשעים – כך גם מתואר מצב של שיטפונות, אבל של ברכה דווקא. "והיה ביום ההוא ייטפו ההרים עסיס... וכל אפיקי יהודה ילכו מים" (יואל ד, יח). אנו גם מובטחים שמעיין נוסף יצא מבית השם (בית המקדש שבירושלים), שיהיה כה עשיר במים עד שפלגיו ויובליו יגיעו לכל הארץ. בנוסף – "והטיפו ההרים עסיס וכל הגבעות תתמוגגנה (תימסנה)" (עמוס ט, יג)
 
כל הטובה הזו תפסח על שונאי-ישראל מדורי דורות. לדברי חז"ל הם יעברו תהליך שהאקולוגים קוראים לו "מדבור", ואכן הם כבר נמצאים בעיצומו של התגשמות החזון: "מצרים לשממה תהיה ואדום למדבר שממה תהיה, מחמס בני יהודה אשר שפכו דם נביא בארצם" (יואל ד, יט).
 
לסיכום – העולם אכן מתחמם. הקרחונים נמסים פני הים עולים. הצפות מחד גיסא ומדבור מאידך גיסא. כל זה נכון. אבל הפרשנות לא נכונה. האמת היא כי כל זה לטובה ולברכה, ומהסימנים הכי בטוחים לגאולה קרובה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter