טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


בכל מקום
דוד המלך עצמו נקרא "נפל" משום ש"אין לו זמן". מלכתחילה, הוא לא נועד לחיות. כך שחייו בפועל הם תופעה שכביכול מחוץ למסגרת הזמן.

ב טבת התשע"ד (05.12.2013)

חב"ד
צוות פיזיקאים מאוניברסיטת בן גוריון הצליח לגרום לאטום להיות בשני מקומות שונים בעת ובעונה אחת, ואף הצליח לצלם את התופעה. מצב בלתי אפשרי כזה הינו אפשרי דווקא בעולם המוזר המתואר על-ידי תיאוריית הקוואנטים ונקרא "סופרפוזיציה מרחבית". זה נתפס כאילו לחלקיק יש "עותק" במקום אחר.
 
החוקרים יודעים לתאר את התופעה אך לא להסביר אותה. כולם מסכימים שתופעת קוונטיות מעין זו ניתנות לצפייה מדעית בקנה מידה קטן (תת אטומי) בלבד. אולם האמת היא, שגם משטח אחר מתקבלות עדויות כאלו ודווקא בקנה מידה גדול. בני אדם שלמים על כל חלקיקי גופם הגשמי, שנראו בשני מקומות שונים בעת ובעונה אחת.
 
דיווחים מעין אלה קיימים אודות רבי ישראל בעל שם טוב ויהודים דגולים נוספים. אמנם אנשים אלו אינם בני אדם רגילים. אלו צדיקים שעליהם נאמר כי הם דומים לבוראם, והבורא כידוע לא מוגבל למרחבי המקום. "הוא מקומו של עולם ואין העולם מקומו". כלומר: הקדוש-ברוך-הוא ברא את המקום, את הזמן. עצם קיומם – כמו קיומו של כל דבר בעולם – תלוי ברצונו הטוב, וממילא אין בכוחם להגביל אותו. וכך גם מי ומה ש"דבק" בבורא הופך ללא תלוי בשום מגבלה (אלא אם כן רצונו של הקדוש-ברוך-הוא להגבילו).
 
האמת היא, שעם ישראל כולו הוא דוגמא לישות פיזית ורוחנית שהזמן והמקום על שלל כוחותיהם אינם יכולים לה. אנו העם העתיק ביותר בעולם שמחזיק מעמד למרות כל הניסיונות להכחדתנו ולמרות התפזרותנו בכל פינה אפשרית עלי אדמות. לא לזמן ולא למקום יש שליטה על קיומנו כעם, ועל התוכן הנצחי של חיינו.
 
תופעה דומה שאינה תלויה במקום או בזמן היא מלכות בית דוד לדורותיה. דוד המלך עצמו נקרא "נפל" משום ש"אין לו זמן". מלכתחילה, הוא לא נועד לחיות. כך שחייו בפועל הם תופעה שכביכול מחוץ למסגרת הזמן.
 
ובכל זאת, מני אז ממשיכה שושלת הזהב של מלכי בית דוד להתקיים בכל הזמנים. אמנם, מאז חורבן הבית הראשון מלכות זו לא הייתה בגילוי, אך היא המשיכה להיטוות ולהתקדם אל תכליתה, אל החוליה האחרונה שבשושלת: מלך המשיח. משיח בן דוד.
 
נכון להיום – הגיעה השושלת לשיאה: הרבי מליובאוויטש הוא החוליה האחרונה בשושלת המלכותית. הרבי הוא משיח בן דוד. האלפים שחיים כיום לפי הוראותיו וברכותיו בכל מקום על פני כדור הארץ מוכיחים כי נוכחותו של הרבי אינה מוגבלת לזמן או למקום ספציפי. המשיח נמצא אפוא כאן ועכשיו, אלא שעדיין איננו זוכים לראותו. מה שצריך לעשות כעת הוא פשוט מאוד: לקבל עלינו את מלכותו ולערוך לו קבלת פנים – בלבנו פנימה. כך הוא יוכל למלא את שליחותו ולגאול את כולנו בגאולה האמיתית והשלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter