יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


בלי אוכל?!
קרוב היום בו לא יאלץ עוד גופנו לחלץ את אנרגית חייו האלוקית מאריזתה בכבלי החלבונים והפחמימות. בדומה לנשמה המשיגה את חייה ישירות מהקדוש-ברוך-הוא

כה כסלו התשע"ד (28.11.2013)

חב"ד
אי שם בהריה המרוחקים של הודו וביערות העד של ברזיל ישנם אנשים הטוענים כי הם יכולים לחיות מאנרגיה בלבד. לדבריהם, אנרגית החיים נמצאת בכל מקום ואפשר ללמוד ולהתאמן עד למצב בו מזון מגושם איננו נחוץ עוד.
 
אין בידינו מידע אודות יושרם של אנשים אלו, אך הדברים מעוררים שאלה כללית: האם חיים ללא אוכל הם אפשריים? המדע טוען בתוקף שלא. אבל מה שבטוח,שגם אם זה לא אפשרי עתה, הרי שבקרוב מאד זו תהיה צורת החיים המקובלת!
 
והאמת היא שגם עתה,"לא על הלחם לבדו יחיה האדם, כי אם על מוצא פי השם יחיה האדם". כלומר: גם עתה הרי זו ה"אנרגיה האלוקית" ש"נדחסת" (מצטמצמת) עד שהופכת לחומר האורגאני המזין המוכר לנו. כוח אלוקי זה אכן נמצא בכל מקום והוא הוא המהווה ומחייה.
 
אין לנו מושג איך, אבל עובדה היא שמשה רבינו אכן לא אכל ולא שתה ארבעים יום וארבעים לילה בכל אחד משלושת ביקוריו בהר סיני. עלייתו אל ההר סימלה גם התעלות רוחנית וגופנית שאפשרה לו לקבל את הכוח לחיות גם במובן הביולוגי בכל אותן שהיות – ישירות מהקדוש-ברוך-הוא.
 
המקובל הנודע מצפת האר"י הקדוש אומר שכך זה גם אצל המלך המשיח בתקופה בה הוא "נכסה אחר שנגלה" – המצב בו נמצא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח עכשיו. אדמו"ר הזקן (בעל התניא) מוסיף, כי על כך בעיקר נאמר "דוד מלך ישראל חי וקיים". כלומר, בזמן זה צריכים להאמין כי הוא חי וקיים ועומד להביא בכל רגע את הגאולה.
 
על פי מקורות היהדות, כאשר אנו אוכלים ושותים על פי כללי ההלכה אנו "מבררים ניצוצות". כלומר, אנו משחררים את ביטויי האלוקות ה"כלואים" במצב לא גלוי בכבלי החומר. תהליך העיכול של אדם המקפיד על אכילה שעל פי תנאי-התורה, מאפשר לביטויים אלוקיים – ניצוצות אלו – להופיע במציאות באופן משוחרר וגלוי, כפי שהם באמת: קדושים.
 
הכוח האלוקי ש"שוחרר" נשאר בגופו ובנשמתו של מי שטרח "להעלותם". הוא מתאחד עימו ומעניק לו חיים ובריאות.
 
קרוב היום בו לא יאלץ עוד גופנו לחלץ את אנרגית חייו האלוקית מאריזתה בכבלי החלבונים והפחמימות. בדומה לנשמה המשיגה את חייה ישירות מהקדוש-ברוך-הוא, כך (ואף יותר מכך) יתאחד גם הגוף עם מקור חייו האלוקי ללא תלות בתיווכן של תחנות הביניים הגשמיות.
 
"עולם הבא אין בו לא אכילה ולא שתייה" מבטיחים חז"ל. על פי הרמב"ן (וכך פוסקת תורת החסידות), "עולם הבא" בדברי חז"ל אלו הוא עולם של נשמות בגופים. כמו עכשיו, אך עם הבדל אחד קטן: יהיו אלה גופים נצחיים. האוכל לא יחיה ולא יהרוג אותנו יותר. העידן החדש ייפתח בסעודת הלוויתן ושור הבר המיוחדת, שתהיה אמנם מאוכל טבעי, אבל לא משום שיהיה אז צורך באוכל כדי לחיות, אלא לצרכים אחרים. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter