כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חיסון או חוסן?
אל התודעה מחלחלת הוודאות הגמורה כי כל אחד ואחת עומד להתייצב בקרוב מאוד בפני מלך המשיח ולהתבקש לענות על שאלה פשוטה אך נוקבת: מה עשית בכדי לקרב את הגאולה?

כ חשון התשע"ד (24.10.2013)

חב"ד
לחסן או לא לחסן? החיסון מסוכן או בטוח? מסכן או מגן? נגיף מוחלש או מומת? יש או אין לו תופעות לוואי? מסוכנות? כמה מסוכנות? מי צודק – הרופאים ומשרד הבריאות או הטבעונים? ארגון הבריאות העולמי או נטורופתים? האחות בטיפת חלב או האתר באינטרנט? האם באמת יש קונספירציה בין ארגון הבריאות העולמי לחברות התרופות? האם באמת כל הנטורופתים הם שרלטנים? למי להאמין? ומי יודע מה זה "שרידי וירוס" שנתגלו בביוב?
 
הסערה החיסונית שעברה עלינו לא מזמן המחישה היטב משבר אמון שמסמן אולי יותר מכול את המהפך המאפיין את התקופה הפוסט מודרנית. פעם מילה של רופא או מדען הייתה קדושה. איש לא טרח להסביר לחולים את משמעותן העלומה של המילים הלטיניות שריחפו מעל לראשם או את טיבן של התרופות שהם צוו ליטול. והם, לא העלו בדעתם לשאול, לשקול, להתייעץ עם עוד מומחה או 'חלילה' להתנגד. מה באמת קרה? הרי המדע בכלל והרפואה בפרט מוסיפים להתפתח בקצב מטאורי? מה ומדוע השתנה בגישת האזרח הממוצע לממסד האקדמי המדעי? מניין נולד הרצון לקחת אחריות אישית לגורלנו ולא להסתמך עוד על המומחים בלבד?
 
יהודים אמונים על כך שכל התפתחות מקורה בתהליכים רוחניים. ואכן, לפני 22 שנים נשא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שיחה מפתיעה ונוגעת ללב. הוא הודיע קבל עם ועולם: "אני את שלי עשיתי, הריני מוסר את העניין אליכם. עשו ככל שביכולתכם להביא את משיח צדקנו בפועל ממש". למשמע הדברים קמה סערה ולקח זמן לעכל ולהבין את משמעותם הפנימית של הדברים, שתם העידן בו מישהו אחר לוקח את האחריות להבאת המשיח.
 
הרבי, שהורגלנו לסמוך עליו שהוא "יעשה כבר את העבודה", שהוא ייקח אחריות ויוציא אותנו ידי חובה – העביר את המושכות אלינו. הגענו לתקופה בה איש איננו יכול לעשות את עבודתו של אף אחד אחר. על כל אחד ואחד מוטלת מלוא האחריות לתיקון חלקו בעולם. כמובן שניתנו לנו מלוא הכוחות לכך. כמובן גם שאפשר וצריך להיעזר ברבנים, יועצים ומומחים – אך ההצלחה מותנית במיצוי כל הכוחות וביטוי הכישרונות הייחודיים של כל אחד ממש. איש איננו "מכריח" אותך להחליט או לעשות. האחריות עברה אליך.
 
ההכרה העצמאית הזו עשויה להיות מבהילה. אל התודעה מחלחלת הוודאות הגמורה כי כל אחד ואחת עומד להתייצב בקרוב מאוד בפני מלך המשיח ולהתבקש לענות על שאלה פשוטה אך נוקבת: מה עשית בכדי לקרב את הגאולה? לא מה ראש הממשלה או הרופא עשה עבורך, לא מה עשו הרבנים, הצבא או אישי הציבור, מפקדים או מורים, אלא מה אתה עשית?!
 
נעשה – ובוודאי נצליח. כי עצם העובדה שסומכים עלינו מלמדת שהיכולות שלנו עצומות. הבה אפוא נממש אותן.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter