ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


דור ההתקשרות
לא יהיו עוד חטאים וגם לא אפשרות לחטוא. לא עונשים ולא עוד גלות. לא צער ולא כאב, לא מלחמה ולא מוות ולא בדידות. רק קשר הדוק ומאוחד של הבנה, הסכמה ואהבה אוניברסאליות. הכול יהיה גלוי, ידוע ומוסכם על כולם.

יג חשון התשע"ד (17.10.2013)

חב"ד
כיום, רק 2.7 מיליארד בני אדם (מעט יותר משליש מאוכלוסיית העולם) יכולים לגשת לאינטרנט. כלומר, יש להם את הכוח לתקשר. אימוץ האינטרנט גדל בקצב של 9% לשנה – קצב איטי יחסית לשלב כה מוקדם של ההתפתחות.
 
אפשר לומר כי שני השלישים הנותרים של תושבי כדור הארץ – יישארו מנותקים עוד זמן רב. אנשי העולם השלישי סובבים במעגל סגור: "כלכלת הידע" נמצאת מחוץ לטווח השגתם, לרוב משום שאינם מסוגלים להרשות לעצמם את רכישת הידע מסיבה כלכלית... מצד שני, רבים סבורים ש"בעיה" זו כלל אינה בעיה, משום שלדעתם רוב התכנים המוצעים באינטרנט אינם עשויים להוסיף דבר לחייהם (וקשה לומר שהם אינם צודקים...).
 
לכן כה משמח לדעת שבקרוב ממש עתידים כל בני האדם עלי אדמות להיות מתוקשרים באופן הכי מקסימאלי שיכול להיות. ובעצם, פשוט מאוחדים לגמרי. החוויה לא תהיה ווירטואלית, אלא מציאותית לחלוטין וחושית מאוד. אנו נחוש זה את זה גם באופן על מילולי. כמו במתן תורה – תציף התקשורת האלוקית את היקום ותתקבל בכל מקום על ידי כל הנבראים כולם. כשם שאז שמעו כל באי עולם את הדיבור האלוקי וספגו אותו לתוכם לגמרי עד כדי כך שלא היה לו הד חוזר. כך גם בגאולה נחווה שוב כולנו יחד את הקשר המהותי העצמי של כולנו עם הקדוש-ברוך-הוא.
 
חז"ל מספרים שבמתן תורה לא היה כוח ביהודים להכיל את עצמת התקשורת האלוקית – עד שעם כל דיבר ודיבר (מעשרת הדיברות) פרחה נשמתן. כלומר – כולם מתו, והבורא שב והחיה אותם.
 
עם תום מעמד מתן תורה – לא היו (רוב) בני ישראל מסוגלים לשחזר את הקשר ולא ראו ולא שמעו עוד את אלוקיהם (למרות שהקולות האלוקיים ממשיכים כל הזמן להיאמר, כפי שמוסבר בהרחבה בתורת החסידות). אך לעתיד לבוא – תהיה הגאולה אמיתית ושלימה, וההתקשרות תהיה נצחית. הקשר לא יינתק עוד לעולם.
 
לא יהיו עוד חטאים וגם לא אפשרות לחטוא. לא עונשים ולא עוד גלות. לא צער ולא כאב, לא מלחמה ולא מוות ולא בדידות. רק קשר הדוק ומאוחד של הבנה, הסכמה ואהבה אוניברסאליות. הכול יהיה גלוי, ידוע ומוסכם על כולם.
 
האם אז תיגמרנה המילים? לא. יישאר עוד משפט אחד שיבטא את השלום הנצחי בין הקדוש-ברוך-הוא לברואיו: "אודך השם כי אנפת בי". ובתרגום חופשי: תודה השם. על הכול. גם על מה שנראה בעבר רע – ועתה ברור כי הוא טוב מאוד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter