ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מה עושים עם כל הג'אנק?
הגאולה תתרחש במימד החומרי והגופני המוכר, אך היקום כולו יעבור שדרוג אדיר שנכון לעכשיו לא יכולה להיות לנו בו שום השגה. ובלשון הרמב"ם: "לא נדע מה שיהיה עד שיהיה".

ו חשון התשע"ד (10.10.2013)

חב"ד
נכון לרגע זה, מרחפים מעל לראשינו בחלל כעשרים-אלף עצמים. פחות משלושת-אלפים מהם לוויינים פעילים. כל השאר – "גרוטאות חלל": חפצים שהושלכו החוצה מתחנות החלל, שרידי ושברי לוויינים שיצאו מכלל שימוש. כל אלו נעים במסלולים בלתי נשלטים פוגעים בלוויינים ובעצם מסכנים את כל מה שנמצא בחלל שסביב כדור הארץ.
 
אך זה עוד לא הכול. פרופסור דונלד קסלר מנאס"א היה הראשון ששם לב שכל פגיעה כזו מנפצת משהו, וממילא יוצרת שברים נוספים, שממשיכים את מסלול הפגיעות המסוכן. הוא טוען שאנו מתייחסים אל החלל היום כפי שהתייחסנו לאוקיינוסים לפני מאה שנה ומשלמים מחיר כבד. אם נוסיף לזיהום האוקיינוסים את זיהום האוויר ומי התהום, הרי שזיהום החלל הוא עוד נדבך בשרשרת האסונות האקולוגיים שהאנושות המיטה על הבריאה. מחפשים פתרונות קלים ולא חושבים על תוצאותיהם של המעשים.
 
וכך גם ברוחניות. אדם עובר עבירות ואיננו חושב שהדברים ממשיכים להתגלגל בעולם, לצבור תאוצה לגרום לנזקים – ולשוב אליו, "ליפול" עליו בחזרה ולהכות בו.
 
אך בכל זאת ההקבלה איננה זהה לגמרי, שכן בכל האמור לגבי נזקים גשמיים אין לנו בדרך כלל יכולת ממשית לתקן את מה שנהרס. אך ברובד הרוחני, לעומת זאת – לא רק שאפשר לתקן הכול, אלא שעוד ניתן להפוך את הלכלוך הכי גדול לגן פורח. בכוחה של התשובה לתקן כל נזק נפשי, ואם היא כנה ועמוקה – יש בכוחה אף להביא את החוטא לשעבר למצב טוב בהרבה יותר מזה שהיה בו לפני שחטא. על מצב כזה נאמר, "זדונות נעשו לו כזכויות" – משום שהחטאים הם שבסופו של דבר דחפו את האדם להתקרב ולהתקשר לאלוקיו.
 
אנו קרובים עתה מאוד לגאולה כללית. עדיין אין לנו מושג כיצד "ישתמש" הקדוש-ברוך-הוא בזיהומי האוויר, הים והחלל, ומה תועלת תצא לכולנו מהעבירות האישיות והאקולוגיות – אך ברור לגמרי שעולמנו עומד להפוך בקרוב למשהו שהוא הרבה יותר מגן עדן. אמנם הגאולה תתרחש במימד החומרי והגופני המוכר, אך היקום כולו יעבור שדרוג אדיר שנכון לעכשיו לא יכולה להיות לנו בו שום השגה. ובלשון הרמב"ם: "לא נדע מה שיהיה עד שיהיה".
 
לא נשאר עוד זמן רב למשחקים ולניסיונות. עלינו לנצל כל שבריר של רגע – כל אחד לפי יכולותיו. על מה שלא נעשה עכשיו, נצטער מאוד אחר כך – כי עוצמת ההתחברות שלנו לכל פלאיו ונפלאותיו של עולם הגאולה, תהיה מבוססת על מה שעשינו לפני כן.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter