כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


עולם הזה
העושר האסטרונומי שנשפך עליהם כמים ושהם מבזבזים על שטויות כאוות נפשם (שישים מיליארד דולר לשנה) ממחיש יותר מכול את הקצב המואץ שבו דוהרת האימפריה הישמעאלית כולה

כז תשרי התשע"ד (01.10.2013)

חב"ד
לפני כמאתיים שנה התמקם רועה ערבי בשטח קטן בחולות המדבר הצחיחים של חצי האי ערב. בסך הכול חיפש מעט עשב לעדר העיזים העלוב שלו. בחלומותיו הפרועים ביותר לא שיער שמתחת לרגליו מסתתר מאגר הנפט והגז הטבעי השלישי בגודלו בעולם. לא עלה בדעתו ששנים לא רבות לאחר מכן תעמוד ההכנסה הממוצעת לנפש של צאצאיו על 98,000 דולר לשנה, שבקרב פחות מרבע מליון אזרחי המדינה הזעירה יהיו 29,000 מיליונרים (יותר מאשר בכל מדינה אחרת בעולם). ש-85% מהמתגוררים בה הם אזרחי חוץ ומהווים כ-90% אחוזים מכוח העבודה.
 
הקטארים האורגינלים אינם עובדים. ומדוע לעבוד כאשר כמעט הכול בחינם ורמת החיים הפנטסטית מאפשרת לעשן נרגילה ולהשתכשך במימיה הקרירים של בריכת השחייה הפרטית כל היום? ההשכלה בחינם, אך המרכז האוניברסיטאי הענק שהוקם בהשקעה אדירה ובו שלוחות של מיטב האוניברסיטאות בעולם – כמעט ריק. כמותו גם המוזיאון הלאומי שהוקם בהשקעה אסטרונומית ומכיל שכיות חמדה לא יסולאו בפז.
 
למקרא הדברים בוודאי עולה המחשבה "הלוואי עלינו"! אך כל מי שיעמוד על הרובד הפנימי יותר, המשמעותי יותר של החיים, סביר להניח כי לא יסכים "להתחלף".
 
בכתבי החסידות והקבלה נמתח חיץ ברור ומובהק בין העולם הזה לבין העולם הבא. העולם הזה הוא כל מה שמוכר לנו, פחות או יותר. העולם הבא – הן כשמתכוונים לעולם הרוחני, עולם הנשמות, והן כשמתכוונים לגאולה השלמה, כאן למטה בעולמנו הגשמי – איננו מוכר לנו לחלוטין. הוא מתואר בכתובים כרמת תודעה מוארת ועונג בל ישוער הנמשך לנצח, עם רמת חיים רוחנית וגשמית בלתי נתפסת. המונח "עולם הבא" מתאר בעצם את קבלת השכר על המעשים הטובים שנעשו כאן ועכשיו, כל משך זמן חיינו ב"עולם הזה".
 
ועכשיו הבה נערוך חשבון: עבור כל דבר טוב (מצווה) מגיע שכר, לכל אחד. ישמעאל הוא אבי אבות הערבים והוא בנה של הגר המצרית, הנקראת במקורות גם "קטורה". ישמעאל נימול בהיותו כבן 13, מנהג שבני בניו ממשיכים לאחוז בו. לישמעאל ולבניו מגיע שכר על מצוות מילה (ועל מעשים טובים אחרים שיש ביניהם שעושים). הם מקבלים אותו בעולם הזה החומרי, הזמני, כדי שלא יתבעו אותו בעולם הבא, שהוא העולם הנצחי והמשמעותי.
 
מה שמתרחש בנסיכות הקרויה "קטאר" (אולי על שם אמם הקדמונית "קטורה") מהווה דוגמא מצוינת ל"חיסול החשבונות" האמור. העושר האסטרונומי שנשפך עליהם כמים ושהם מבזבזים על שטויות כאוות נפשם (שישים מיליארד דולר לשנה) ממחיש יותר מכול את הקצב המואץ שבו דוהרת האימפריה הישמעאלית כולה אל הרגע בו יתאפסו זכויותיה וייתם שכרה. בזוהר הקדוש כתוב שברגע ההוא תתחיל מלכותו הנצחית של מלך המשיח ויתחיל העידן החדש שנקרא "עולם הבא". יחיה לנצח רק מי שזכויותיו אינסופיות: עם ישראל.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter