יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כוח ירוק
בגאולה השלמה יתגלה כי בעצם העולם צועד מאז ומעולם אל שלמותו המוסרית והגשמית. גם מה שנראה כמו ההיפך הגמור מהתקדמות – גם הוא בעצם עוד אחד מהמסעות בדרך קדימה אל תכלית הקדושה.

טז אלול התשע"ג (22.08.2013)

חב"ד
לאחרונה הסתיימה בהמבורג שבגרמניה בנייתו של בנין המגורים הראשון בעולם, המפיק בעצמו את כל האנרגיה שהוא צורך – מאור השמש ומאצות. הבית בן חמש קומות והוא מצופה במיכלים שקופים מכילי אצות ובלוחות סולאריים. כמובן שהוא ממחזר מים.
 
כמות האנרגיה שמתקנים אלו מייצרים מתאימה לצריכה של בניין רגיל בגודל כזה, וכמות הפסולת והזיהום הנפלטת מהם במהלך הייצור – אפס (כידוע יצור החשמל הוא התעשייה המזהמת מכולן. היא המייצרת את רוב גזי החממה והאחראית העיקרית כנראה לזיהום האוויר ולהתחממות בכל העולם).
 
רבים תוהים כיצד מתיישבים חזון הגאולה העתיק והעולם המודרני. עולמנו המזוהם ההולך ונהרס למול עינינו כתוצאה מפיתוח התעשייתי, נראה רחוק מאוד מהעולם הגאולה האידיאלי שאנו מייצרים בדמיוננו. כעת מסתבר, שדווקא המדע האולטרא מודרני בא לתקן את מחדלי הדור המדעי הקודם, הבלתי מתחשב, ובמסגרת הניסיונות לכפרה ותיקון – בונים לנו המדעים מערכות תעשייתיות אקולוגיות נקיות ובלתי מזיקות לסביבה.
 
אולי גם להיבט זה מתכוון הרבי מליובאוויטש מלך המשיח האומר בוודאות כי "העולם כבר מוכן". מוכן לגאולה שאכן תנקה ותסדר הכול על הצד הטוב ביותר, כולל כל מחדלי העבר לאורך כל ההיסטוריה העקובה מדם, רווית הסבל האנושי בכלל ושל עם ישראל בפרט. גאולה שתתקן הכול – למפרע, באופן שבו יובן כיצד הכול, גם כל מה שנראה רע, היה בעצם טוב, אלא שהוא היווה שלב של תיקון בדרך אל השלמות.
 
בגאולה השלמה יתגלה כי בעצם העולם צועד מאז ומעולם אל שלמותו המוסרית והגשמית. גם מה שנראה כמו ההיפך הגמור מהתקדמות – גם הוא בעצם עוד אחד מהמסעות בדרך קדימה אל תכלית הקדושה.
 
נכון לעתה – קשה לנו להבין זאת. כל חושינו מדווחים לנו את ההיפך הגמור. אך ניתן כבר עתה לפקוח את העיניים, ולראות כיצד בכל מקום נובטים זרעים של ניקיון, של צדק חברתי, של פשטות וענווה, של שלום אמיתי. ברגע התגלותו של הרבי מלך המשיח יתברר כי הכול היה כבר מוכן מזמן. המסך החיצוני יעלם באחת ("והרשעה כולה בעשן תכלה") ועולם של צדק ויושר, בריאות ושמחה יתגלה לעינינו. עולם נקי ונהדר שכיף לחיות בו, משום שהאמת גלויה בו. האמת המוחלטת, השלמה – האמת האלוקית – תזרח מכל פינה, והכול יהיה בטוח ונצחי. אז גם ייבנה הבית שיהווה את מוקד האנרגיה הנקייה והקדושה של העולם – בית המקדש השלישי: ביתו של השם עלי אדמות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter