יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להתמכר לגאולה
זיכרון הגלות על אלף פרצופיה – גם הוא התבוננות אחורה, אל מה שהיה, המעוררת קשת שלמה של תגובות רגשיות, שעיקרן פחד. תגובות שגוררות הלך רוח ומעשים "גלותיים". 

ב אלול התשע"ג (08.08.2013)

חב"ד
התמכרות לסמים ולאלכוהול היא מחלה עם בסיס ביולוגי הגורמת סבל עצום ונזקים רגשיים, בריאותיים וכלכליים כבדים. מאמצים רבים נעשים לגמילת המכורים, אך למרבה הצער רבים נופלים בחזרה לסם גם לאחר שנים של גמילה וטיפולים פסיכולוגיים ותרופתיים. למעשה כ-70-80% נופלים חזרה בתוך שנה מהגמילה.
 
אחד הגורמים למהלך הכרוני הזה הם זיכרונות עיקשים הקושרים חפצים ומקומות לאלכוהול. כדוגמת פאב, בקבוקי משקה, וכמובן הריח והטעם האופייניים. זיכרונות אלה הופכים לתשוקה בוערת שקשה לעמוד בפניה, והם תחילת הנפילה.
 
במסגרת ניסיון להבין טוב יותר את המנגנונים המוחיים והביולוגיים העומדים בבסיס תהליכי זיכרון שמביאים לנפילה, בוצע מחקר חדש ומפתיע, המוכיח (בינתיים בחולדות) כי ניתן למחוק זיכרונות אלכוהוליים אלו באופן סלקטיבי, מבלי לפגוע בזיכרונות אחרים, וכך למנוע את הנפילה המחודשת לסמים.
 
זיכרון הגלות על אלף פרצופיה – גם הוא התבוננות אחורה, אל מה שהיה, המעוררת קשת שלמה של תגובות רגשיות, שעיקרן פחד. תגובות שגוררות הלך רוח ומעשים "גלותיים". בכל הנוגע לנו – זיכרונות כאובים על עבר מפואר שנחרב, גלות ארוכה רווית גזרות ושמדות וסבל מכל הסוגים.
 
העובדה המוכחת היא ש"מי שמסתכל אחורה – נופל" והופך לשפוף, דיכאוני וקטן-אמונה. כדי להיגאל צריך "לסובב" את הראש. לצאת מהזיכרונות ההם ולהתחיל להביט קדימה, אל העתיד. שם מצפות לנו חוויות אחרות לחלוטין שביכולתן למחוק ולאפס את הזיכרונות הישנים.
 
לעתיד לבוא – גם הזיכרונות הטובים לא יהיו השיא. בתורת החסידות מוסבר כי אפילו הזמנים המופלאים שמאופיינים בניסים כבירים מן העבר – יתגמדו למול עוצמת הטוב שיהיה מנת חלקנו בזמן הגאולה. הזיכרונות המרים והעלבונות הצורבים יאבדו את משמעותם הקודמת. הנפש תתמלא בהבנה ובקבלה שתמחקנה את המרירות והכאב מחוויית העבר. להיפך: אירועי גלות יובנו מחדש, כאשר יתגלה שבעצם גם הם היו נדבכים בבניינה של גאולה מופלאה.
 
כבר עתה ניתן להתחיל לנסות להבין מחדש, אם רק נסיט את תשומת ליבנו מהמשמעות הגלותית הקשה של הדברים, ונטרח לחפש את המשמעות הטובה, את הקשר לגאולה הממשמשת ובאה בכל מה שקורה.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבקש "לפקוח את העיניים" – על ידי לימוד  תורת החסידות, ובמיוחד על ידי לימוד נושאי המשיח והגאולה בתורה, המוארים במיוחד בתורתו של הרבי עצמו. הוא גם מבטיח למי שיטרח לעשות זאת – מראות חדשים וממילא חוויות רגשיות מסוג אחר לגמרי. והעיקר – התקדמות אמיתית ובטוחה לקראת מימושה הנצחי של הכוונה האלוקית, שכבר משחר ההיסטוריה הייתה ועודנה אחת: גאולה אמיתית ושלמה. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter