ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


כן אכפת לו
לרבים וטובים לא מסתדרות הדרישות הדתיות היומיומיות מנבראים פעוטים וחולפים שכמונו ("חלקיקים") דווקא בגלל גדולתו הפנטסטית, הבלתי נתפסת של הבורא, שלפי הגיונם עסוק בוודאי בעניינים גדולים יותר...

כו תמוז התשע"ג (04.07.2013)

חב"ד
בעיה בוערת במיוחד בפיזיקה היא שוני בהתנהגות החומר כאשר הוא צבור במאסות גדולות, ככוכבים, למשל, לבין התנהגותו במאסות קטנות, כחלקיקים תת-אטומיים. היות ואותם חלקיקים מרכיבים הן את המאסות הגדולות והן את הקטנות, לא ברור מדוע אפוא מתקיימות שתי מערכות חוקים שונות – אחת עבור "חתיכות" גדולות של חומר ואחת עבור חלקיקיו הזעירים?
 
לפיזיקאים העיוניים ברור היום, כי חייבת להיות תיאוריה שמאחדת את הכול. מזה עשרות שנים עוסקים במאות מעבדות ומכוני מחקר סביב העולם מיטב המוחות המדעיים ומחפשים בקדחתנות את "תיאורית השדה המאוחד", שתתאר את הכוח היסודי הראשוני האחד שמפעיל את המערכות כולן.
 
בדומה לתיאורטיקנים של הפיזיקה, תוהים גם אנשים חושבים אחרים, אם כי בשפה אחרת, אך במבנה רעיוני זהה, לאמור: כיצד זה יכול להיות שאותו אלוקים כביר, ענק, שבורא גלקסיות ומטיחן זו בזו, שבורא ומחדש את הזמן עצמו ומעצב את המרחב הקוסמי המתפשט על אין-סוף מימדיו כרצונו, זה שאין לו התחלה ואין לו סוף בשום מימד שהוא – איך זה יכול להיות שאכפת לו אם אני, הקטן, המטייל לי במכולת השכונתית, אושיט את ידי אל הטונה הכשרה או אל הקופסא הדומה שלידה? אם אמרתי אמת לאמיתה או שיקרתי קצת? אם ביליתי במקום כזה או אחר?
 
לרבים וטובים לא מסתדרות הדרישות הדתיות היומיומיות מנבראים פעוטים וחולפים שכמונו ("חלקיקים") דווקא בגלל גדולתו הפנטסטית, הבלתי נתפסת של הבורא, שלפי הגיונם עסוק בוודאי בעניינים גדולים יותר...
 
והנה באים (אפילו) הפיזיקאים וטוענים באוזנינו: אתם טועים! זה לא יכול להיות ככה. חייבת להיות ישות אחת מאחורי הכול. משהו שסדרי הגודל כפי שנתפסים אצלנו (קטן וגדול, אטום וכוכב) אינם משמעותיים עבורו והוא מתייחס אל כולם באכפתיות שווה. הם, הפיזיקאים, מבטיחים: תראו שאנחנו עוד נגלה את האחד המאחד והמאוחד הזה.
 
אבל חבל לחכות לתוצאות הניסויים והמחקרים. הפיזיקאים וכל היהודים מוזמנים לבוא וללמוד בתורת חסידות חב"ד על הנושא, המוגדר ביהדות: "השווה, ומשווה קטן וגדול". כאשר לומדים עניין זה (כמו כל נושא אחר) כפי שהוא מבואר ומואר בתורת חסידות חב"ד – אי-אפשר שלא להבין כיצד דווקא בגלל אינסופיותו, אין אצל הבורא הבדל בין דברים "גדולים" ל"קטנים".
 
המיוחד מכול הוא, שבבוא הגאולה האמיתית והשלמה – תכף ומיד ממש – לא רק נבין זאת על הנייר. כפי שמסביר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, אנחנו נוכל לראות את התגלמות הרעיון במוחשיות, לעיני הבשר שלנו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter