ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


רפואה אמיתית ושלמה
באמצעות ההקפדה על מרשמי התורה והמצווה אנו יכולים לקבל "חיות, תמיכה וסיוע", ואיננו זקוקים לפירורים העלובים שהדרכים האחרות מציעות.

יז תמוז התשע"ג (25.06.2013)

חב"ד
שיטות ריפוי רוחניות מתיימרות לתקשר עם כוחות על-טבעיים שונים, מהם חיצוניים ומהם הנובעים מן המטפל או מן המטופל. התקווה הגדולה שתלו עד לפני שנים לא רבות ברפואה הקלאסית כמי שתביא את המזור לכל החוליים כולם – התבדתה. למרות החידושים וההישגים הגדולים שקידמו את שטות האבחון והטיפול שנות-אור – עדיין גדול מאוד מספר הסובלים, ועל רקע האכזבה הזו, נוהים רבים למרפאים שונים בתקווה למצוא פתרון כללי ויסודי, שיטפל באדם החולה ולא רק במחלה נקודתית זו או אחרת.
 
האם זה באמת עובד? – מדען שהתמחה בנושאים אלו שאל פעם את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, האם להמשיך ולעסוק במחקר ובריפוי באמצעים פרפסיכולוגיים, כמו טלפתיה וכדומה, והרבי השיבו כי יהודים לא זקוקים לכך. ככתוב: "ומאותות השמים (מכוחות שמימיים) אל תיחתו (אל תפחדו, אל תתייחסו אליהם), כי ייחתו הגויים מהמה" (ירמיה י, ב).
 
ליהודים יש קשר ישיר לקדוש-ברוך-הוא באמצעות התורה. דרך התורה, מקבלים אנו ישירות את החיות התמיכה והסיוע (והרפואה) ואיננו זקוקים לדרכים עוקפות. אכן, ישנם דברים שעובדים בשטח (אם כי לא הכול) – אך לנו, כיהודים, יש דרך טובה, ישירה ומהירה יותר, לקבל בריאות, רפואה וכל מה שצריך כדי לחיות טוב. לנו יש מסלול מיוחד שמקצר תהליכים מייגעים ופותח שערי בריאות: הקשר שלנו לגדול הרופאים, "הרופא כל בשר ומפליא לעשות".
 
באמצעות ההקפדה על מרשמי התורה והמצווה אנו יכולים לקבל "חיות, תמיכה וסיוע", ואיננו זקוקים לפירורים העלובים שהדרכים האחרות מציעות. וכבר כתבו לנו חז"ל מרשם רפואי בדוק: החש בראשו, בעיניו, בבטנו ובמה שלא יהיה – יעסוק בתורה. זו תרופת פלאים "הוליסטית" שעובדת בכל מקרה, על כל אחד. "הכרטיס המגנטי" שפותח את שערי הברכות כולן.
 
אל דורנו פונה הרבי בהצעה "רפואית" ייחודית: ללמוד במיוחד את סוגיות הגאולה שבתורה, המוארות באור יקרות במשנתו התורנית של הרבי. הרבי אומר כי זה מרשם פלאים שמבטיח קידום והאצה של הרפואה השלמה לתחלואי הדור שלנו ולתחלואי כל הדורות. רפואה שעומדת להתחולל בכל רגע ממש: הגאולה האמיתית והשלמה. זו תהיה רפואה הן במישור האישי – לכל אחד ואחד בבעיותיו הוא, והן במישור הגלובאלי – לכל עם ישראל כולו ולכל האנושות כולה. בריאות מושלמת וקבועה שתתבטא בחיים נצחיים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter