ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


איך קוראים לו?
השם הפופולארי ביותר הוא ג'ייקוב. במקור: יעקוב, אבי האומה היהודית. היחיד משלושת האבות שלא נולד לו בן לא יהודי כעשו או ישמעאל

ה תמוז התשע"ג (13.06.2013)

חב"ד
אתר רשות הביטוח של ארה"ב, מספק רשימות של אלף השמות המובילים הניתנים לתינוקות עם היוולדם בכל שנה. האתר מראה גם אלו שמות צוברים פופולאריות ומזנקים למקום גבוה באופן משמעותי מזה שהיה להם בשנים שעברו. הצצה קטנה ברשימה זו מספרת לנו שהעולם כבר מוכן. אל מה? שימו לב ותבינו לבד:
 
השם הפופולארי ביותר הוא – שוב – ג'ייקוב. במקור: יעקוב, אבי האומה היהודית. היחיד משלושת האבות שלא נולד לו בן לא יהודי כעשו או ישמעאל, אלא כל בניו – וצאצאיהם יהודים עד עצם היום הזה. זוהי השנה ה-14 ברציפות שהשם – יעקב מככב בפסגה. במקום השני אחריו: איתן. השמות שזינקו מאות מקומות בשנה האחרונה הם מייג'ור (אדיר) קינג (מלך) ו-משיח, כמובן.
 
במודע או שלא במודע, בני אדם מעניקים לילדיהם שמות המבטאים את הערכים הקרובים לליבם. הרצף של יעקוב, אדיר, מלך, משיח – מבטא יותר מכל את שאיפתה העתיקה של האנושות מאז ומעולם – להיגאל. גאולה אמיתית ושלימה שתאפשר חיים נפלאים של אושר נצחי. ביסודה של שאיפה זו מונחת ודאות וביטחון על-שכלי כי כל זה מותנה בביאתה של דמות מיוחדת, אנושית ועל-אנושית כאחת, אדם שיגלה את מלכות השם עלי אדמות.
 
האמונה בביאת המשיח ובגאולה עומדת ביסוד כל האמונות המונותיאיסטיות. במהלך הדורות עמדו משיחי שקר רבים שטענו למלכות והוליכו שולל מאות מיליוני בני אדם, מי לעבודה זרה ומי לאכזבה מרה. בכל הנוגע לעמנו, היוותה משיחיות השקר תופעה כה קשה, עד שהביאה להדחקת כל נושא המשיח. יהודים המשיכו להתפלל ולבקש משיח שלוש פעמים ביום, אך נבהלו לחשוב עליו כרלוונטי. ובכל זאת אומר הרמב"ם שמשיחי השקר סללו את הדרך למשיח האמת, וממילא השאלה מיהו המשיח הייתה לעקרונית אפילו יותר משאלת עיתוי ביאתו.
 
בוודאי שהוא יהיה קינג. מייג'ור קינג. מלך המשיח שיחיה לעולם ועד. ויש לנו עוד מה להוסיף לאתר המעניין הזה: אנו גם יודעים מה שמו הפרטי! השם שניתן לו ביום היוולדו כאן, עלי אדמות ובמקורות מופיע כשמו של המלך המשיח – 'מנחם'. שמו של הרבי מליובאוויטש. השם מופיע במקורות בני אלפי שנים: "מנחם משיב נפשי" (איכה ה, טז), "מנחם שמו" (תלמוד בבלי סנהדרין צח, ב. איכה רבה א, נא). ראשי התיבות של שמו המלא של הרבי – מנחם-מענדל שניאורסון, יוצרים את המילה ממ"ש. ואנו אכן מחכים ומייחלים ומצפים להתגלותו של הרבי – תכף ומיד ממש!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter