כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להיות כל מה שאפשר
בכתבי הקבלה מתוארים תהליך ה"ניקיון" וה"מחיקה" ("זיכוך הנפש") מחוויות העבר, כתנאי קודם למעבר מדרגת תודעה אחת לשנייה (מעבר מ"עולם" ל"עולם" אחר) – הן בשלב העלייה והן בשלב הירידה.

יג סיון התשע"ג (22.05.2013)

חב"ד
תא גזע עוברי הוא תא שעדיין לא "עשה" שום דבר. עדיין אפילו לא החליט מה הוא רוצה להיות, כשיגדל... אחר כך נופלת ההחלטה האלוקית, והתא העוברי הכללי הופך לתא ספציפי ועושה אך ורק מה שצריך לעשות תא ספציפי שכמותו. אחר כך התא מזדקן ומתנוון עד ש... בא יומו.
 
אחת התגליות הגדולות של השנים האחרונות היא שהתהליך הזה הוא דו כיווני. קבוצת מדענים יפניים בראשותו של שיניה יאמאנאקה זכו בפרס נובל על שיטה שפיתחו להחזיר תאים שכבר בגרו והתמיינו – אחורה בזמן, למצבם העוברי, ולפתוח בפניהם שוב את האפשרויות כולן.
 
על ידי ביטוי (הפעלה) של ארבעה גנים, מאפסים את התא, מוחקים את כל המידע שקיים בו, כל מה שהוא יודע על עצמו, כל "ניסיון החיים" שלו ו"מאתחלים" אותו מחדש. מחזירים אותו למצב הראשוני "הטהור" של תא גזע נקי ואובייקטיבי. אופק האפשרויות נפתח מחדש והתא יכול להיות כל תא אפשרי.
 
משחר האנושות מלווה אותנו אמונה עיקשת בהישארות הנפש. באיזשהו מקום עמוק, יודעים בני אדם שהחיים עלי אדמות הם מחזוריים. מסיימים מחזור אחד ונמחקים ("עולים") ואחר כך "יורדים" "נקיים" ממחזור החיים ("גלגול") הקודם. כלומר – איננו זוכרים ממנו דבר וחצי דבר. האפשריות כולן נפרשות שוב בפנינו ואנו מתחילים מחדש.
 
בכתבי הקבלה מתוארים תהליך ה"ניקיון" וה"מחיקה" ("זיכוך הנפש") מחוויות העבר, כתנאי קודם למעבר מדרגת תודעה אחת לשנייה (מעבר מ"עולם" ל"עולם" אחר) – הן בשלב העלייה והן בשלב הירידה. השורה התחתונה איננה עצם המידע הנרכש בכל שלב – אלא המטרה של כל זה.
 
ודווקא כאן הכול פשוט וזמין. לא צריך להיות מקובל קדוש וגם לא מדען דגול. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח פתר את החידה והודיע לכולנו מהי מטרת הגלגול הנוכחי, שהוא גם האחרון בסדרת הגלגולים של האנושות כולה. המטרה של הירידה האחרונה לעולם הזה, תוך כדי שכחת כל מה שקרה לנו בעבר כאן עלי אדמות וגם "למעלה" בעולמות הרוחניים, בגלגולים רבים ומגוונים שכל אחד מהם מחזור חיים שלם של אותה נשמה שעולה ויורדת ועולה ויורדת –  המטרה היא להישאר כאן, לנצח! להגיע למצב של גאולת הגוף והנפש כשהם מחוברים יחד לחיים שאין להם סוף.
 
וכשזה יגיע – לא רק שנזכור לפתע את הכול – אלא גם נבין מדוע. נקלוט מדוע כל מה שקרה היה הכי טוב שיכול להיות. כל ההיסטוריה שאפה אל הגלגול הזה שבו זכינו דווקא אנו להיות: הגלגול שיזכור וידע את הכול, יסכים עם הכול ויזכה במה שכולם שאפו אליו – גאולה אמיתית ושלמה. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter