ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"קומי אורי כי בא אורך"
באמת האור הוא אכן הפיתרון, גם ברוחניות, לכל הבעיות הרוחניות. בעזרת אור, גילוי חום, אכפתיות, מודעות ואהבה ניתן לכוון התנהגויות, ולצפות בתוצאות.

כט אייר התשע"ג (09.05.2013)

חב"ד
גם האזורים הקטנים ביותר שבמוח מורכבים מסוגים רבים של תאים, שכל אחד מהם מבצע תפקידים שונים. בנוסף – כל תא מתאי המוח יוצר קשרים כימיים-חשמליים עם אלפי תאים אחרים. יחסי הגומלין המורכבים לאין שיעור הללו יוצרים רשתות, שגם הן מחוברות זו לזו.
 
מורכבות זו מקשה על חוקרי המוח להגיע להבנה של פעילות הרשתות של תאי המוח. אך לאחרונה מסתמנת פריצה: "אופטוגנטיקה" הוא תחום חדש שכנראה יהווה את קפיצת-הדרך של המחקר הנוירולוגי. באמצעות שינויים גנטיים מכוונים המתבצעים בתאים, גורמים להם לחוש באור ולהגיב אליו. השינויים – מקורם בגן שנמצא באצה ש"יודעת" לפנות לכיוון האור. ניתן לשתול גן זה המתאזרח יפה גם במוחות של יונקים, וכך לשלוט בדייקנות בפעילות התאים וגם לצפות בתוצאות.
 
באמת האור הוא אכן הפיתרון, גם ברוחניות, לכל הבעיות הרוחניות. בעזרת אור, גילוי חום, אכפתיות, מודעות ואהבה ניתן לכוון התנהגויות, ולצפות בתוצאות.
 
הדבר נכון עד כדי כך שגם הגילוי האלוקי נקרא בשם אור. אור אין סוף ברוך הוא. הראשון בעשרת המאמרות האלוקיים שבהם נברא העולם כולו הוא "יהי אור", שברא אור בלתי מוכר לרובנו. האור נגנז לאחר שבעת ימי בראשית הראשונים, וניתן לראות (ולהבין) בעזרתו מסוף העולם ועד סופו, משום ששום דבר איננו יכול לעמוד בפניו.
 
המקבילה הרוחנית לאור זה הוא אהבת ישראל של הצדיק הגמור. אהבה ששום דבר לא עומד בפניה. לאהוב (את הפנימיות הטהורה של) רשע גמור כשם שאוהבים צדיק גמור. אור זה מגלה את האמת, כי עוונותיו ופשעיו של הרשע היהודי אינם מהותיים, ומהווים רק קליפה על העיקר: נפש טהורה וזכה, "חלק אלוקה ממעל ממש", השוכנת בקרבו של כל אחד מישראל, יהיה אשר יהיה, גם צדיק וגם רשע בשווה.
 
נכון להיום – אכן רק הצדיקים חשופים לאור הגבוה הזה ו"מגיבים" ומשתמשים בו. הדבר מסביר את יכולתם לדעת גם מה שנסתר מבני אדם אחרים. דברים שמתרחשים במקומות מרוחקים או בזמנים אחרים. אך בקרוב מאוד ניחשף כולנו בבת-אחת אל כל האמיתות כולן. אור אין סוף יאיר גם למוחותינו שהיו אפלים אלפי שנים, וחוויה של התעוררות אל מודעות וראייה חדשות לגמרי תציף את היקום. יתקיים בנו מה שכתוב: "קומי, אורי, כי בא אורך, וכבוד השם עליו זרח".
 
ל"פעילות המוחית" הנשמתית הזו קוראים גאולה אמיתית ושלמה. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מנבא כי אנו כבר עומדים ממש על ספה, ומעשה טוב אחד של אי מי מאתנו יכול להיות זה שיביא אותה בפועל ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter