כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


בשביל מה...
בקרוב מאוד עומדים כולנו להבין את הסיבתיות המדויקת של דברים רבים מאוד: נבין מדוע קרה כל מה שקרה אתנו, ומה שחשוב יותר – נסכים בלב שלם שכל מה שהיה – היה הכי טוב שיכול להיות.

ח אייר התשע"ג (18.04.2013)

חב"ד
זחלי עש הכרוב קנו להם שם רע בקרב החקלאים בשל הרגלי האכילה ההרסניים שלהם. חשבון ארוך להם גם עם עקרות הבית הדתיות, שמשקיעות מאמצים גדולים על מנת לזהות ולהשמיד את מפגע הכשרות הכבד הזה. לכאורה נראה שעדיף היה לעולם בלעדיהם.
 
לאחרונה בודקים במכון ויצמן את יעילותה של שיטה חדשה וזולה לייצור חלבונים אנושיים, שנבנים בתוך גופם של זחלים שבוצעו בהם מניפולציות גנטיות. דוגמא לחלבון אנושי שמיוצר בכבד אנושי ומפרק שם תרופות: בשינוי קטן יכול חלבון זה לפרק חומרי הדברה מסוכנים ואף גזי עצבים. ההבטחה המסתמנת ממחקרים אלו לרפואה ולתעשייה ברורה לגמרי.
 
לפני שנים רבות עמד אחד האנשים החכמים והנבונים ביותר בהיסטוריה האנושית ותהה מה תועלת יש בצרעה, שעוקצת ואיננה מייצרת דבש. דוד המלך, שהוא התוהה, הרחיב את השאלה לסוגים נוספים של חרקים – כעכביש שטווה קורים שלכאורה אין בהם תועלת לאדם וגם הוא ארסי.
 
הוא הפנה את שאלותיו ישירות אל מי ש"ייצר" את הצרעות ואת העכבישים, וזכה למענה מעשי: הצרעה הצילה את דוד מלהימחץ חיים תחת רגליו של אבנר בן נר הענק, שר צבאו של שאול המלך, וגם העכביש הציל את חייו כאשר טווה בזריזות מערכת קורים על פי המערה בה הסתתר, וכך הרודפים אחריו לא העלו בדעתם לחפש אותו שם.
 
בקרוב מאוד עומדים כולנו להבין את הסיבתיות המדויקת של דברים רבים מאוד: נבין מדוע קרה כל מה שקרה אתנו, ומה שחשוב יותר – נסכים בלב שלם שכל מה שהיה – היה הכי טוב שיכול להיות. וזה כולל הכול. כל הרדיפות והשמדות שעל רקע לאומני ושלל הייסורים והצרות הפרטיים. הגם שבשעת הסבל לא תמיד ולא לכולם ניתנת הזכות לראות את הטוב הפנימי שבצרה הזו.
 
במכתב מפורסם של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח הוא מתאר את הכמיהה שהייתה בו משחר ילדותו לרגע בו בלב שלם ובהבנה מלאה "ייאמר ביום ההוא: אודך השם כי אנפת בי".
 
הרגע הזה הוא רגע הגאולה מהכעס ומהעלבון, מחוסר ההבנה ומתחושת התוהו ובוהו שממלאת את עולמנו הרגשי ולעתים כה קרובות. ברגע שתבוא הגאולה – כל אלה יתחלפו בתחושה של מוגנות על-ידי כוח עליון שמשגיח עלינו כל הזמן בהשגחה פרטית. נחוש סוף סוף את אינסוף האהבה והאכפתיות האלוקית שאופפת אותנו מאז ומעולם, שלא זכינו להרגיש. תחושת הבדידות תהפוך לקבלה באהבה, בהסכמה ובשמחה.
 
האמונה בכך, הלימוד על הגאולה ובכלל כל מעשה טוב מצדנו – יביאו לכך שכל זה יגיע רגע אחד קודם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter