כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ציפיות מתגשמות
לכל אחד מבני האדם על כדור הארץ יש אפשרות לזרז את הגאולה ברגע נוסף ואפילו להביא לאנושות ולבריאה כולה תשועה והצלה מידיות: פשוט, עושים עוד מצווה אחת – וזה מגיע!

א אייר התשע"ג (11.04.2013)

חב"ד
כאשר הושק לראשונה פרויקט הגנום האנושי לפני יותר מעשרים שנה, ציפו שהדפסת הרצף הגנטי השלם תעלה הון עתק. אז גם היו בטוחים שכאשר יהיה רצף הגנים בידינו – יבוא עידן המחלות התורשתיות לקיצו והאנושות תעמוד על ספה של רפואה חדשה. רפואה גנומית מותאמת לכל אדם, ספציפית למבנה הגנטי האישי שלו.
 
כעבור 13 שנים אכן הושלם פחות או יותר הרצף הראשון, ומכשירים אישיים לבדיקות אלו בעלות סבירה החלו מופיעים בשוק. אך אז הסתבר שאבחון לחוד ורפואה לחוד. הרפואה שאמורה להתבסס על הסיכונים הגנטיים האישיים של המטופלים עדיין רחוקה.
 
הבעיה העיקרית היא שהחוקרים אינם מסוגלים להבין את משמעויות הנתונים שהטכנולוגיה מספקת להם. לכן סקירות גנומיות הן (בינתיים) כמעט חסרות ערך ככלים רפואיים. עדיין החוקרים רחוקים מלהבין אלו דפוסים גנומיים הם סימנים מבשרי מחלה ומאלו ניתן להתעלם בבטחה.
 
הפקת המידע היא אמנם מהירה וזולה, אבל ניתוח התוצאות? זה לא הולך להיות מהיר כל כך, וגם לא זול. מדובר בכמויות כבירות של נתונים, שאת יחסי הגומלין ביניהם עדיין לא יודעים לפענח. כל זאת בנוסף למערכות נוספות חוץ גנטיות, הפועלות על הפעלתו וחסימתו של מערך הגנים באופנים שאינם מובנים עדיין.
 
את האכזבה הזו פוסק רבי עקיבא דווקא לתקווה גדולה, במאמרו המפורסם שסיכם את הנושא כבר לפני כ-1900 שנה: "הכול צפוי והרשות נתונה". כלומר – הכול אכן "רשום", ואם נדע לפענח נכוחה את ה"כתב" הגנטי (או את המפה האסטרולוגית) נוכל לצפות לראות משם את כל האפשרויות הנתונות. אבל – מה יתממש מכל זה בפועל – זה כבר סיפור אחר. משום שכאן אפשר להתערב, ובכוח מעשים טובים והתנהגות בריאה בגשמיות וברוחניות – יש לנו "רשות" (וממילא יכולת) לסדר הכול לטובה.
 
מה שכן, הדבר הצפוי ביותר, שישפיע לאורך הזמן הארוך ביותר והוא משותף להכי הרבה אנשים המצפים לו, הוא ללא כל ספק – התגלות המשיח. מזה אלפי שנים מצפה האנושות לביאתו המיוחלת. כולם יודעים שזה יקרה ביום אחד בהיר ויפתור בבת אחת את כל הבעיות כולן. בדורנו, נוסף לנו מידע מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח שזה עומד לקרות ממש בכל רגע. היכן הרשות שלנו בסיפור הצפוי הזה? – מסתבר, כי משתרע שטח פעולה ע-נ-ק. לכל אחד מבני האדם על כדור הארץ יש אפשרות לזרז את הגאולה ברגע נוסף ואפילו להביא לאנושות ולבריאה כולה תשועה והצלה מידיות: פשוט, עושים עוד מצווה אחת – וזה מגיע!
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter