ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אקולוגיה של משיח
מתפתחת מודעות לשמירת אוצרות הטבע שנתברכה בהם ארץ ישראל. פרחי הבר כבר אינם נקטפים, וחיות שנכחדו ונעלמו מהנוף חוזרות למדבר יהודה. אפשר כבר להריח באוויר אקולוגיה של גאולה.

כה אדר התשע"ג (07.03.2013)

חב"ד
לפני כעשור זכה נחל הקישון בתואר המפוקפק "הנהר המזוהם ביותר בישראל". שפכים תעשייתיים וסניטריים שזרמו בו הפכו אותו לתעלת ביוב ולמפגע של ממש. בשנתיים האחרונות נראה כי המאמצים לניקוי הנחל מתחילים לשאת פרי. בחורשות שניטעו בצידי הגדות שבו לקנן מאות אנפות ממינים שונים, קורמורנים ושחפים. בסיוון (יוני) האחרון נצפו לפתע גם עשרות קינים של מגלן חום – מין שהיה נפוץ בעבר באזור, וכמעט נעלם מהנוף.
 
השיפור באיכות המים בעיקר במורד הנחל מאפשר למערכת האקולוגית הפגועה להתאושש. מיני דגים וחסרי חוליות מתבססים שוב, ובעקבותיהם חוזרים עופות המים. אלו נצפים לאחרונה בכמויות גדולות והולכות כשהם מקננים בסבך העצים בשפך יובלי הקישון. ברשות נחל הקישון מתכננים לטעת חורשות קינון נוספות על הגדות, כדי ליצור מערכת אקולוגית בת קיימא, שתאפשר למינים נוספים לשוב ולהתבסס בנחל. מה נאמר – "קול התור נשמע בארצנו, עת הזמיר הגיע"...
 
אמרו חז"ל: "עשרה קבין של יופי ירדו לעולם, תשעה נטלה ירושלים ואחד לעולם כולו". אחר כך, כאשר יצאו היהודים לגלות, גלו עמם לחו"ל גם תשעת הקבין של היופי. כיום, ברוך השם, חזרנו בהמוננו לארץ, עד שלדברי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אפשר כבר לדבר על כך במונחים של שייכות לגאולה הקרבה – ויחד עמנו חוזרים גם תשעת הקבין של כל הדברים הטובים. מה שהתלכלך – מתנקה, מה שאבד – חוזר, האוצרות הגנוזים במעמקי האדמה והים פורצים בזרמי גז ומרבצי אבנים יקרות (באזור שפך הקישון ובאזור הימי שמולו) ואפילו הכינרת מתחילה לחזור לעצמה.
 
מתפתחת מודעות לשמירת אוצרות הטבע שנתברכה בהם ארץ ישראל. פרחי הבר כבר אינם נקטפים, וחיות שנכחדו ונעלמו מהנוף חוזרות למדבר יהודה. אפשר כבר להריח באוויר אקולוגיה של גאולה.
 
בנוסף לכל החידושים האקולוגיים, מתחילים גם למצוא אצלנו אבנים טובות. על סמך דבריו הנבואיים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בשנת תשמ"ח (1988) לאריה גוראל, אז ראש העיר של חיפה, עורכת חברת 'שפע ימים' קידוחים באזור וכבר מצאה אלפי אבני-ספיר, ביניהן אחת בגודל של כ-‏6 קראט!
 
אך העיקר עוד לפנינו. למשל: הנביא חוזה כמויות אדירות של מים שעתידות להפריח את שממת הערבה והנגב, כמו גם גילוי ממשי של אוצרות ימיים עתיקים ומרבצי יהלומים בסדרי גודל לא מוכרים. הרמב"ם גם פוסק להלכה שבימות המשיח "הטובה תהא מושפעת הרבה", וכולל בכך את כל סוגי הטובות שאנו מכירים, ושעדיין לא...
 
יכול להיות כאן יותר טוב, הרבה יותר טוב, ואכן כך יהיה. צריך רק לבחור בחיים של תורה ומצוות, ולהצביע (על) משיח. כאשר כולנו נראה אותו – הכול כבר יסתדר.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter