כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"עורו ישנים משנתכם"
בקרוב לא נצטרך עוד לישון כדי להגיע לתודעה עילאית. בגאולה השלמה, תכף ומיד ממש, שתי הנפשות תעבודנה בהרמוניה וכל הפעילות המוחית תגיע למיצוי הפוטנציאל האמיתי של המוח.

כה אדר התשע"ג (07.03.2013)

חב"ד
הגילויים החדשים בחקר המוח מדגישים עד כמה מעט אנו יודעים על האיבר המופלא והמסתורי הזה. אבל מעט הידע שלנו אודות המוח כשהוא ער, עדיין רב ועצום ביחס למה שאנו יודעים אודות המוח הישן.
 
טפח קטן מהמתרחש במוח בשעת השינה נחשף השנה בשני מחקרים ישראלים חדשים. קבוצת מחקר ממכון וייצמן בראשות פרופסור נועם סובול גילתה כי המוח מסוגל לקלוט ולעבד מידע חדש בזמן השינה – וגם לזכור אותו!
 
חידוש? אולי לא כל כך. במקורותינו מתואר תרחיש הנקרא "חזיון לילה". בדומה לחלום, עובד המוח במימד אחר של מציאות, ואם האדם זכאי לכך הוא מסוגל לתקשר בזמן זה עם תודעה מפותחת מזו שלו. בזמן השינה המצב ההכרתי הרגיל (תודעת הערות על השגותיה) איננה מפריעה לו "להחליף מהלך" והוא מתקדם לממדים הכרתיים חדשים, ממדי מציאות בלתי מוכרים.
 
במצב זה הוא מסוגל ליזום "שאלת חלום", ולשאוב מ"שם" אינפורמציה שהייתה בלתי ידועה לו לפני כן. יתכן אף שחלק מאותם מקורות הכרה ומציאות גבוהים ייזמו את הקשר ויעבירו דרכו אינפורמציה אל העולם ה"תחתון". מצב הנקרא רוח הקודש או נבואה.
 
מה שבטוח – די ברור היום כי מסתורין גדול מתרחש בתודעה בזמן השינה. צריך להתחיל לעשות סוויץ' במוח ולהבין כי בעצם בשעת השינה ניתנת לנשמה (המתבטאת במוח) אפשרות להתעלות למצבי תודעה גבוהים מאשר בזמן הערות ולשאוב חיים וכוחות שיספיקו ליום נוסף של ערנות.
 
ממחקרים נוספים מתברר כי בזמן השינה פועלות במוח רשתות תקשורת שלמות, שכמעט ואינן פעילות בזמן הערות. להפך – בזמן בו פועלות רשתות הערות, הרשתות המדוברות כמעט ואינן מקיימות פעילות מוחית. הדבר מרמז על עולם פנימי רוחני עלום של פעילות מוחית כמחשבה, תחושות וחוויות, המתקיימת גם במוחו של מי שאיננו צדיק. אכן מבואר בספר התניא הקדוש, שבעומק הווייתו של כל יהודי טמונה נפש נוספת שלמה, נפש אלוקית שהיא "חלק אלוקה ממעל ממש", אלא שלרוב היא "מולבשת" (מוסתרת) ב"לבוש שק", כלומר – כלואה בחוויותיה והשגותיה של הנפש ה"רגילה", שהיא זו המוכרת לרובינו כ"אני". שתי הנפשות נמצאות במצב מלחמתי. "כשזה קם – זה נופל", ולהפך. כלומר, כשאחת פעילה ושולטת במצב ההכרה וממילא גם בגוף – השנייה "נרדמת".
 
בקרוב לא נצטרך עוד לישון כדי להגיע לתודעה עילאית. בגאולה השלמה, תכף ומיד ממש, שתי הנפשות תעבודנה בהרמוניה וכל הפעילות המוחית תגיע למיצוי הפוטנציאל האמיתי של המוח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter