ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


וכתתו חרבותם ל...
הגאולה, שתבוא  תכף ומיד ממש, תפעל לא רק הבראה מיידית ושלמה, לא רק השבחת ומימוש פוטנציאלים ישנים, אלא הופעתם של כוחות שהיו עד עתה על אנושיים לגמרי

יז אדר התשע"ג (27.02.2013)

חב"ד
פיתוחים שונים שבמקור נועדו לצרכים צבאיים חצו כבר מזמן את הקווים ומשמשים היום לשיפור החיים האזרחיים. מספר דוגמאות: ה-GPS, שבמקורו פותח כמכשיר ניווט צבאי, הפך לרכיב אינטגראלי בכל מכונית אזרחית. משקפיים צבאיות לראיית לילה מסייעות לסובלים מעיוורון לילה. שלא לדבר על האינטרנט, שגם הוא פותח במקור בתחום הביטחוני. לא רחוק היום בו יוכלו הסובלים משיתוק בגפיים התחתונות להלך טוב ומהר יותר מכל אדם בריא בעזרת ה-"אי לגס" – חליפה רובוטית המבוססת על טכנולוגיה שפותחה במקור עבור חיל הרגלים האמריקאי, הנושאת את האדם המרכיב אותה ומהלכת כרצונו, ונמצאת בשלבי ניסוי מתקדמים.
 
לראשונה בהיסטוריה, האנושות מוצאת את עצמה במצב בו כולם מרוויחים מפיתוחים צבאיים מתקדמים וכמעט שאיש איננו נפגע עוד מהם. המלחמות התרחקו מאוד ואינן מסכנות עוד את רוב בני האדם החיים כיום. אם כבר מתחוללת מלחמה נקודתית באיזשהו מקום – הרי זה על מנת למגר שלטון פשע וטרור, כמו במלחמות המפרץ ופקיסטן ובמלחמות הפנימיות בעולם הערבי.
 
מה עוד צריך לקרות כדי שנבין את מה שאומר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי אנו אכן חיים בתקופה אותה חזו הנביאים כזמן בו יהפכו כלי המשחית הצבאיים לכלים המשמשים לרווחת ולרפואת האנושות – "וכיתתו חרבותם לאתים, וחניתותיהם למזמרות"?
 
קו מקביל, שגם הוא מצביע על הגאולה הקרבה, מתקדם בשטח הפרמקולוגי: תרופות לשיפור מצב מוחי של הסובלים מפתולוגיות נוירולוגיות משמשות כיום לשיפור מוחות בריאים. סטודנטים, טייסים ועוד רבים שצריכים להתרכז כמה שעות טובות ולהיות מפוקסים ובלתי מוסחים, משתמשים היום בריטלין לסוגיו. ניסיונות רבים לשיפור תפקודים מוחיים מתבצעים היום גם בחומרים אחרים.
 
אך בקרוב מאוד לא יהיו כאן לא משותקי גפיים ולא ילדים שסובלים מתסמונת קשב וריכוז. הגאולה, שתבוא  תכף ומיד ממש, תפעל לא רק הבראה מיידית ושלמה, לא רק השבחת ומימוש פוטנציאלים ישנים, אלא הופעתם של כוחות שהיו עד עתה על אנושיים לגמרי, עד כדי כך שנכון לעכשיו אין לנו אפשרות אף לדמיין משהו מהם.
 
בעגה החסידות זה נקרא – "לאין שיעור", כלומר: ללא שום ערך מתמטי (יותר או פחות) בין הדרגות. אלא שוני וחידוש מהותי עצמי מוחלט, הרבה מעל ומעבר לכל החידושים טכנולוגיים שאנו יכולים להעלות בדעתנו עתה. והכול יהיה ביולוגי לגמרי, ללא שום עזרה טכנולוגית, אבל עם המון ניסים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter