ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הלחץ של הרגע האחרון
 הפחד – בן לווייתה של הטראומה ואבי אבות הלחצים – יהפוך לרגש מרומם, שמח, מגביה ומואר המתואר בכתבי החסידות כ"יראת הרוממות", או "יראה עילאה (עליונה)".

ד אדר התשע"ג (14.02.2013)

חב"ד
הקורטיזול הינו חומר מסדרת הורמוני העקה (סטרס) שהגוף מפריש בשעת מצוקה. תפקידו להזעיק את מערכות הגוף להתמודדות מאומצת במצבי "מנוסה" או "מלחמה". במחקרים אחרונים הוכח כי חשיפה ממושכת (ולעיתים גם קצרה) לרמה גבוהה של קורטיזול פוגעת במוח. הקורטיזול הורס תאי עצב, מדכא את המערכת החיסונית, פוגע בתפקודי זיכרון: איננו מאפשר יצירת זיכרונות חדשים וחוסם גישה לזיכרונות ישנים. תאי המוח מתקשים לתקשר זה עם זה וחשיבה הגיונית משתבשת, וכך נפגעים התפקודים החברתיים והרגשיים.
 
הדבר מסביר מדוע רוב בני האדם אינם מתפקדים כראוי במצבי לחץ, שוגים בהחלטות גורליות מוטעות ונכשלים במבחנים. מצבי לחץ קיצוניים עשויים לגרום לתסמונת פוסט-טראומטית שיכולה להפוך את החיים לגיהינום.
 
בכלל יהיה נכון לומר כי סטרס קיצוני או ממושך איננו מיטיב עם איש. רובנו כה רגילים ללחץ, עד שכמעט ואיננו מסוגלים לתאר מציאות אחרת. אנו מתגלגלים ממצב מצוקה אחד למשנהו ומשלמים מחיר כבד. בתנאים הביולוגיים והרוחניים המוכרים של חיינו – איננו מכירים כל אפשרות אחרת לחיות ולפעול. לכן מפתיע לשמוע הבטחה מפי בר סמכא אמיתי שכל זה עומד להסתיים בקרוב.
 
הכול ישתחרר! מבטיח הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. שחרור גופני ונפשי מכל סוגי המועקות והלחצים. המצוקות, אמיתיות כמדומות, תתפוגגנה ברגע אחד של חוויית גאולה פנימית, עמוקה, עצמית. שום דבר לא יאיים עוד על הבריאות, הרווחה או עצם החיים. חולי, זקנה ומוות יימחקו מהתודעה, וכל מה שיישאר יתגלה כטוב גמור, טוב אלוקי אינסופי.
 
החוויה הקיומית המאוימת והמתכווצת תתחלף ברגיעה מוחלטת. כל הפינות החשוכות בנפש תוארנה באור אינסופי של רחמים ורוך. הפחד – בן לווייתה של הטראומה ואבי אבות הלחצים – יהפוך לרגש מרומם, שמח, מגביה ומואר המתואר בכתבי החסידות כ"יראת הרוממות", או "יראה עילאה (עליונה)".
 
אך ההפתעה הגדולה באמת היא, שאפשר להתחיל לחוות זאת כבר עתה. אמנם יש לעבוד על מידות הביטחון והאמונה, אך עתה זה קל יותר מאי פעם, משום הזמן המיוחד בו אנו שרויים, אותו מכנה הרבי: "זמן השיא" בנוגע לגאולה. בדומה לערב שבת, ברגעים האחרונים והכי לחוצים שלפני כניסת השבת, כאשר כבר ניתן ממש להריח ואף לטעום משהו ממטעמי השבת הקרבה, מהשלווה המנצחת, הנצחית. הכול כבר חם, הכול כבר מוכן – והנה זה בא.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter