יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"אכן אתה א-ל מסתתר"
הים הוא המקבילה הגשמית לעולמות העליונים, המסתירים על תכנים רוחניים נשגבים ובלתי נתפסים בהשכלה רגילה.

כו שבט התשע"ג (06.02.2013)

חב"ד
"המרשם העולמי של מינים ימיים" הוא מאמץ משותף עצום של 270 מומחים מ-146 מוסדות מחקר ב-32 מדינות, לתאר ולקטלג את סך כל סוגי בעלי החיים הנמצאים בים. ההערכה היא כי לפחות שליש (!) מהמינים המצויים בים עדיין לא תואר, ואיננו מוכר למדע. בחזית הידע (ואולי בחזית חוסר הידע) מעריכים המומחים כי האוקיינוסים עשויים לשמש כביתם של כמיליון מינים.
 
כידוע – חקר האוקיינוסים הוא אחד הנושאים המדעיים המוזנחים ביותר וזוכה להרבה פחות תקציבים ומשאבים מחקר החלל החיצון למשל. זו כנראה אחת הסיבות לבורות הגדולה בתחום.
 
ואכן במקורותינו מתואר יצור ימי שאיננו מוכר למדע עדיין. גילו כגיל הפלנטה שלנו: 5773 שנים. ככל יצורי הים נברא גם הוא ביום החמישי למעשה בראשית, אך מאז לא מת ולא התרבה. הוא כה ענק עד שחובק ומקיף בגופו את כדור הארץ כולו כשהוא רובץ ושקוע בעמקי האוקיינוסים.
 
תורת החסידות מסבירה כי הים הוא המקבילה הגשמית לעולמות העליונים, המסתירים על תכנים רוחניים נשגבים ובלתי נתפסים בהשכלה רגילה. יצורי הים ("נוני ימא") מסמלים את הצדיקים הנסתרים הזוכים לקשר בלתי אמצעי עם הקדוש-ברוך-הוא, ובעצם נכללים ומתמזגים באלוקות עד שאינם חשים את עצמם כישויות נפרדות ממנו יתברך – בדומה ליצורי הים "המכוסים" במים.
 
צדיק נסתר איננו חייב לגור במערה או להתחפש, הוא יכול להיות מוכר מאוד ואפילו מפורסם בצדקותו, אך דרגתו האמיתית עדיין מכוסה מעין כל, פשוט משום שאנשים אינם מסוגלים "לראות" מעל לגובה לספקטרום האינטליגנציה שלהם, ולזהות את מה שנשגב לחלוטין מבינתם. בהתאם לכך, אפשר בהחלט לומר כי כיום, הצדיק המפורסם ביותר בעולם, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – הוא גם הצדיק הנסתר ביותר בעולם.
 
אחת הבשורות ה'מדעיות' של התורה היא שבקרוב עומד הלווייתן להגיח מן המעמקים. זה יקרה ביחד עם התגלותם של הסודות האלוקיים הטמירים ביותר. כולנו נוכל להביט בפניו המאירות של הצדיק הנסתר מכולם – מלך המשיח בכבודו ובעצמו, שיברך כל אחד ואחת במאור פנים בנוסח היהודי העתיק: שלום עליכם! והשלום אכן יגיע. והפעם – לנצח.
 
ועוד יותר מזה: יתגלה אלינו הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו. כולנו נחוש ונזהה אותו יתברך בהיותו הישות האמיתית היחידה שקיימת וכוללת את הכול. האמת הזו הייתה מאז ומתמיד, אך היא נסתרה מעין כול. כעת, היא עומדת להתגלות. הגילוי וההארה האלוקיים יחבקו את היקום. לא רק יחידי סגולה מנבחרי המין האנושי (כמו הנביאים) יזכו לו, אלא גם חיות, צמחים ואפילו דוממים יביעו את תחושת החוויה המופלאה. וכמו שכתוב: "אבן מקיר תזעק וכפיס מעץ יעננה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter