ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


טוב לכולם
עם ישראל הינם בעצם יחידה אחת, גוף אחד. כאשר אדם גומל חסד עם זולתו – הוא בעצם מכיר וחש בקיומו של ה"אני" הגדול, שהוא אמיתי יותר מזה המצומצם אותו חווה האגואיסט.

כ שבט התשע"ג (31.01.2013)

חב"ד
המונח "אלטרואיזם" נטבע במאה ה-19 ע"י הפילוסוף אוגוסט בונט. משמעותו – היפוכו של האגואיזם. הוא מתאר נטייה לפעול לטובת הזולת, לאהבת הזולת, לנכונות למסירות ונדיבות עבור אחרים.
 
התנהגות שמעדיפה את טובת הזולת, לכאורה אינה מקנה יתרון לבעליה. לפי ההנחה של עקרונות האבולוציה היא הייתה אמורה להיעלם במהלך הדורות, במיוחד לאור ההגדרה הביולוגית של אלטרואיזם המדגישה כי התנהגות זו באה על חשבון כושר ההישרדות וההתרבות של היחיד (הפרט).
 
בניסיון להבין תופעה כה רווחת לאורך הדורות הועלו תיאוריות מפותלות, פסיכולוגיות ברובן. אך האמת פשוטה בהרבה: העולם איננו מתנהל על-פי עקרונות האבולוציה אלא בהתאם לרצון השם, ורצון השם הוא שהפרט אכן "יצא מעצמו" לטובת זולתו. פעולה כזו היא בעצם טובתו האמיתית של היוצא מעצמו.
 
מעבר לתחושה הנעימה שבעשיית טובה או בהנאה ממנה – יש באלטרואיזם גילוי של אמת פשוטה: עם ישראל (ובהרחבה יותר, מעין זה – הנבראים כולם) הינם בעצם יחידה אחת, גוף אחד. כאשר אדם גומל חסד עם זולתו – הוא בעצם מכיר וחש בקיומו של ה"אני" הגדול, שהוא אמיתי יותר מזה המצומצם אותו חווה האגואיסט.
 
האדם הבריא הוא זה המודע לסך כל חלקיו, איבריו ומרכיביו, ואיננו מגדיר חלק מהם כ"אחר", כ"בלתי נחוץ" או כפחות חשוב. ממילא, הוא עושה הכול בעבור "עצמו" המורחב, הכולל גם את מה שהאגואיסט רואה כ"זולת". האגואיסט באיוולתו פשוט מזניח ומתעלם ובעצם כורת חלקים מעצמו, אותם הוא חש כזרים לו.
 
ועדיין בשטח המדעי – לאחרונה ניתן לראות כיצד העולם הפוליטי, המסחרי והתרבותי, שהיה מפולג למדינות וגופים שונים, אמונות ותפיסות זרות ומנוכרות זו לזו – מתאחד והופך בתקופה קצרה להפליא ל"כפר גלובאלי".
 
בכל יום נוצרות קהילות חדשות בהן חברים בני אדם מכל קצוות הקשת האנושית, והמחסומים האתניים והגיאוגרפיים בין אדם לרעהו איבדו את משמעותם. מדינות שתאוות כיבוש ורצח ניהלו אותן במשך אלפי שנים אל מלחמות עקובות מדם, מסייעות היום זו לזו לאחר אסונות טבע ויוצאות זו לצד זו להילחם במשטרים המהווים סכנה קיומית לעולם. ראה תקדים מלחמת המפרץ.
 
אמנם אנו, כאן במזרח התיכון, עדיין נמצאים במה שנראה כמוקד הרשע הגלובאלי האחרון עלי אדמות, אך אל לנו להתעלם מהתהליך חסר התקדים העובר על העולם כולו: חזון אחרית הימים מתחיל להתגשם. מחיצות בין אנשים ובין לאומים נופלות בזו אחר זו, משטרים עריצים מתמוטטים בזה אחר זה והעולם כולו צועד לעבר עידן של צדק ויושר, גמילות חסדים ושלום בינלאומי. משאת הנפש של דורות רבים מתממשת למול עינינו. אל נא ניתן לעשן של הקרב האחרון להעלים זאת מאיתנו. ודווקא כאן, בתוך רגע קט, תקום מדינת משיח שתתפשט ו"תכבוש" את העולם כולו כממלכת השם עלי אדמות. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter