ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מעיינות הנעורים
אין לנו מושג כיצד שמור הלוז בעת ששאר הגוף אובד באדמה או נשרף. אך בדומה לאותו בקטריופג מסתורי שמשמש כ"שומר ראש" לתא הגזע העוברי במח העצם, אולי גם זה יתגלה יום אחד.

יג שבט התשע"ג (24.01.2013)

חב"ד
למי שחשב שחוקרי המדע גילו כבר הכול – נכונות עוד הפתעות רבות. אחת הגדולות שבהן צצה לאחרונה מתחום שמרבים לעסוק בו לאחרונה: תאי גזע. תאים אלו נמצאים במצב ראשוני (צעיר) ותוך כדי חלוקה והתרבות הם יכולים להפוך לכל סוג של תא. כך נוצר העובר, שראשיתו בתא גזע מאוחד – התא היסודי ממנו מתפתחות לאחר מכן כל הרקמות השונות זו מזו עד מאוד.
 
כיום ברור שישנם תאי גזע גם בגוף האדם הבוגר. מה שלא היה ברור הוא כיצד מצליחים תאים אלו להימלט שנים רבות מגורל ההתמיינות וההתבגרות שפקד את אחיהם? מהו הנס שמותיר תאים צעירים וטריים במצב ובפוטנציאל עוברי אצל מבוגרים?
 
לאחרונה גילו חוקרים ממכון ויצמן תגלית מדהימה: תאים מסתוריים שקיומם לא היה ידוע עד כה, ממוקמים בעומק לשד העצם. כל אחד מאותם תאים "עוטף" תא גזע יחיד ובעזרת חומרים שונים שהוא מפריש, הוא שולט על מנגנון ההתמיינות וההתבגרות של תא הגזע ושומר עליו "צעיר לנצח" ומסוגל לכל התפתחות.
 
תגלית מרשימה זו מזכירה תיאור שמופיע מזה אלפי שנים במקורותינו הקדושים. במדרש רבה מתוארת עצם ושמה 'לוז'. הלוז נמצאת בעמוד השדרה (לפי דעה אחת – בראשו ולפי דעה אחרת – בתחתיתו). ממנה, ייבנה מחדש כל הגוף לעתיד לבוא, בתחיית המתים. הקדוש-ברוך-הוא 'יעורר' אותה על-ידי 'טל תחיה' ובכך יגרום לחיים לפעם בה.
 
עוד נאמר, כי מה שקורה היום לעובר בתשעה חדשים – יקרה לעתיד לבוא בתוך תשע שעות! פי 720 יותר מהר! (אגב, בתהליכים ביולוגיים זו האצה די שכיחה כאשר זרז (קטליזאטור) מתערב בהם).
 
אין לנו מושג כיצד שמור הלוז בעת ששאר הגוף אובד באדמה או נשרף. אך בדומה לאותו בקטריופג מסתורי שמשמש כ"שומר ראש" לתא הגזע העוברי במח העצם, אולי גם זה יתגלה יום אחד.
 
מה שאפשר לעשות כדי לזרז את הופעתם של החיים הנצחיים עלי אדמות הוא לעסוק ולהפיץ את פנימיות התורה הנצחית של עם הנצח. פנימיות התורה מוסברת ומוארת במיוחד בתורת חסידות חב"ד. בה עצמה, מדריך הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לעסוק במיוחד בסוגיות הקשורות בגאולה ובמשיח.
 
צריך רק להחליט שרוצים לחיות לנצח, ולפעול במרץ ובזריזות, בחיות ובשמחה – בדומה לקטליזאטורים שהם חומרים פעילים, נצמדים לחומרים המעורבים בתהליכים ביוכימיים ואינם עוזבים אותם עד שהתהליך מושלם. זה אומר להיצמד לעוד ועוד יהודי, לשתף אותו בתהליך הגאולה ולא להרפות – עד שהגאולה תהפוך לעובדה בשטח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter