יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מכורים לגאולה
יהודי עוסק תמיד בחיפוש אחר האמת. ישנם כאלו שיודעים היכן לחפש וממילא מוצאים וישנם שאינם יודעים, ממשיכים לתעות ומסתבכים יותר ויותר.

ו שבט התשע"ג (17.01.2013)

חב"ד
מחקר חדש של האיחוד האירופי שנערך בקרב מתבגרים בישראל ובעשר מדינות אירופאיות, ממקם את הנוער הישראלי בראש רשימת המתמכרים לאינטרנט. המחקר נוהל ע"י המרכז הלאומי למחקר ומניעת התאבדויות במכון קרולינסקה שבשבדיה, ובחן נתונים שנאספו מכמעט 12,000 מתבגרים.
 
גם אצל מי שהוגדרו כ"משתמשים לרעה באינטרנט" (קטגוריה אחת מתחת ל"מכורים") תועד השיעור הגבוה ביותר בקרב הנוער הישראלי. נזקי ההתמכרות מתבטאים בבזבוז שעות רבות בכל יום, ניתוק מחברים ובני משפחה, אבטלה והפסקת לימודים, אבדן תחומי התעניינות נוספים, ועד לשינויים במבנה המוח.
 
יהודי עוסק תמיד בחיפוש אחר האמת. ישנם כאלו שיודעים היכן לחפש וממילא מוצאים וישנם שאינם יודעים, ממשיכים לתעות ומסתבכים יותר ויותר.
 
האמונה המולדת הטבועה בנפש היהודית איננה נותנת לה מנוח. יהודי יחפש תמיד את שמה האמיתי של חוויית האמונה העל-מודעת וזו תדחוף אותו קדימה להפוך כל אבן שנקרית בדרכו ולהפוך כל מצב יציב כדי לראות מה מסתתר מתחתיו. הנוער שלנו מחפש, וכמו כל דבר בגיל הנעורים – בעוצמה רבה יותר ממבוגרים. ממילא הוא פגיע בהרבה יותר לסכנות המוות האורבות באינטרנט.
 
בכל הדורות מסרו אבותינו את נפשם על חינוך נכון, החינוך היחידי שיכול להרגיע את הנפש היהודית הסוערת – חינוך על טהרת הקודש. חינוך לדבר השם המופיע בתורה ומוסבר באותנטיות על-ידי גדולי ישראל, מבלי ששינו בה דבר מעצמם. רק בתורה נמצאות התשובות, החוויות והשמות האמיתיים של מרכיבי המציאות ושל מי שממציא את המציאות בכל רגע ורגע מאין ליש וממילא רק היא יכולה להביא את הנפש לרגיעה, לסיפוק ולתפקוד נכון.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מדריך להתחיל בחינוך שכזה מוקדם ככל האפשר, כדי למנוע מילדינו להגיע לעברי פי פחת. הילדים חייבים להכיר את הדברים ממקור ראשון, מפני יש להם חוש מיוחד לזיהוי האמת וגם לחשיפת השקר.
 
נביאינו מבטיחים כי ילדי הדור הזה יהיו הראשונים שיבחינו בגאולה המתממשת, בשלביה הראשונים ביותר, בעת שכל השאר עדיין יראו מהרהורי ליבם. בעת שהשכל עדיין יהיה שבוי בפירושים שנותן הדמיון למציאות, הם, הילדים, יבינו מה הם רואים, יצביעו בבירור וידווחו לנו בקול גדול: "הנה אלוקינו זה, קיווינו לו ויושיענו" (ישעיהו כה, ט).
 
כך היה עם ילדי ישראל במצרים, שהיו הראשונים להוציא את הראש מתפיסת העולם המצרית ולזהות אלוקות, וכך זה יהיה גם עם הילדים שלנו. רק תנו להם את מה שמגיע להם, ועוד תראו למה הם מסוגלים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter