יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ראש-הממשלה הבא
הקומוניזם הוציא את הקדוש-ברוך-הוא מהתמונה. שום ניסיון לברוא "עולם חדש" צודק ויפה ככל שיהיה, שאיננו מבוסס על אמונה באלוקים – לא יצלח.

כ טבת התשע"ג (02.01.2013)

חב"ד
שנים לאחר שמרקס ואנגלס כתבו את המניפסט (המצע) הקומוניסטי, והמציאות מנפצת את כל חלומותיהם. הפרולטריון (מעמד הפועלים) רחוק מלקבור את הקפיטליזם כפי שחזו. המהפכה הסוציאליסטית הגדולה בהיסטוריה, זו של סין, "שחררה" מאות מיליוני פועלים למצב מחפיר בו הם עובדים בפרך שבעה ימים בשבוע תמורת שכר זעום, כדי להבטיח שהקפיטליסטים במערב ימשיכו ליהנות מכל מותרות העולם.
 
נראה כי הוגי המרקסיזם לא היו יכולים לחשוב על תרחיש אירוני יותר: ההגמוניה העולמית של הקפיטליזם תלויה היום בשליטתה של המפלגה הקומוניסטית בסין, המספקת לחברה הקפיטליסטית כוח עבודה זול, שהזכות להתאגד נשללת ממנו ע"י מדינתו שלו, באופן שמוריד מהדמוקרטורים הנאורים את האחריות המוסרית לגורלו, מה שמאפשר למצב המחפיר להפוך לקבוע ויציב. בקיצור – המרקסיזם הוביל את נאמניו לעבדות בגרסתה המודרנית.
 
לאור כל זאת (ועוד הרבה מעבר לזאת) לא מובנת לכאורה תופעה תמוהה, של חידוש העניין העולמי בסוציאליזם ובמחשבה המרקסיסטית. שיעורי המכירות של "המניפסט הקומוניסטי" שוברים שיאים מאז 2008, והפופולאריות של כתבים מודרניים יותר מסוג זה גואה. ניתן למצוא אותם היום בכל פינה, מהם שנכתבו ע"י פסיכולוגים ופילוסופים, והם זוכים לתמיכתן הנרחבת של תנועות עממיות שונות.
 
הכיצד? הייתכן שפשוט נגמרו לעולם האידיאולוגיות עד שהוא החל למחזר חומרים ישנים? ולגופו של עניין, מה בעצם רע בשלטון מעמד הפועלים, במניעת קיפוח העובדים, בשותפות הוגנת במשאבים ובתמיכת המדינה באזרחים? מדוע דווקא הקפיטליסטים זכו להגשים את מאווייו המוצהרים של הקומוניזם?
 
ובכן, בלי ללכת הרבה מסביב, הסיבה היא שהקומוניזם הוציא את הקדוש-ברוך-הוא מהתמונה. שום ניסיון לברוא "עולם חדש" צודק ויפה ככל שיהיה, שאיננו מבוסס על אמונה באלוקים – לא יצלח.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח דן בכך כשהוא מתאר את כישלונה של המהפכה הצרפתית. כשלעצמה היא הייתה צודקת, אך משום שלא הייתה מבוססת על אמונה, ופריקת העול של המלך נוצלה לפריקת עול מלכות שמים – הכול נגמר בשחיתות מטורפת.
 
אפשר לומר זאת גם על הציונות המדינית, אך לא כאן המקום. מה שבטוח – שבקרוב אנו עומדים לחזות בהופעתו של השלטון המושלם:  שלטונו של מלך המשיח. שלטונו יבטא את מלכות שמים עלי אדמות, ויצליח להביא לשגשוג כלל עולמי סוחף בגשמיות וברוחניות, לכל אחד – ולכולם ביחד. האוטופיות של כל האיזמים וכל מה שהאנושות איחלה לעצמה תתגשמנה ועוד הרבה יותר מזה. והפעם – לנצח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter