טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אשת חיל
חכמי ישראל לדורותיהם חזו כי נשות דור הגאולה תזכינה למעמד עליון שאף הפמיניסטיות הקיצוניות ביותר לא העזו לחשוב עליו

יד טבת התשע"ג (27.12.2012)

חב"ד
פרופסור ליאת קוליק היא חוקרת מהפקולטה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. בימים אלו סיימה קוליק מחקר שהתנהל בשיתוף 600 נשים חרדיות, שבדק את יחסן של הנשים למערכת עבודה-משפחה והשווה עמדותיהן של נשים עובדות מהמגזר החרדי להשקפתן של נשים שאינן דתיות.
 
להלן חלק מסיכומי המחקר: נשים חרדיות מביעות שביעות רצון רבה יותר מהחיים מאשר נשים שאינן חרדיות. הן גם נוטות להיות מרוצות יותר ממצבן הבריאותי. מצב כלכלי אינו גורם מכריע אצלן בקביעת שביעות רצונן מהחיים, ועל אף העובדה שהן מעריכות את מצבן הכלכלי כירוד – אין הדבר פוגע בתחושת רווחתן הנפשית.
 
בקרב נשים אלו בלטה המודעות לצורך למלא את מלאי האנרגיות הנפשיות המתרוקנות באמצעות פעילות משפחתית או קהילתית מהנה. הן אינן נוטות לעגל פינות בעבודתן ומאמצות לעצמן אסטרטגיה של "אשת חיל" ששואפת להצלחה בשני התחומים: עבודה וניהול בית כאחד, אם כי הן מעניקות קדימות מובהקת ובולטת לבית ולמשפחה.
 
נראה מהמחקר, כי הצורך למזג בין שתי המערכות התובעניות דווקא מעצים נשים חרדיות. ויש שם עוד קטעים "פמיניסטים" רבים שלא היו מביישים את הלוחמות הגדולות לשחרור האישה... ואולי דווקא כן. משום שמאבקן שנוהל באופן לא נכון, והאיץ בנשים לנסות בכל כוחן להידמות למה שאיננו הן – לגברים – היה בעצם עלבון עצום לנשים. תפיסה מעוררת רחמים ושגויה, שהובילה לבלבול, ייאוש וטשטוש גבולות.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר כי אין לך עלבון גדול מאשר לנסות להידמות ולהיות משהו שאיננו אתה.  אף אדם איננו צריך לשאוף לכך, להיפך, על כל אחד לגלות את הטוב והמיוחד המייחד אותו ולהעצים אותו. בתולדות עמנו מתוארות נשים גדולות, שהעם כולו חב להן חובות עצומים.
 
אך מסתבר, כי נשות הדור הזה הן באמת המיוחדות שבכולן. חכמי ישראל לדורותיהם חזו כי נשות דור הגאולה תזכינה למעמד עליון שאף הפמיניסטיות הקיצוניות ביותר לא העזו לחשוב עליו: "נקבה תסובב גבר", "אשת חיל – עטרת בעלה", ועוד. מצב בו יתגלה כי 'שוויון' בין המינים הוא מושג מיושן, משום שכל אישה יהודיה היא בעצם נעלה מהאיש היהודי, שכן שורשה הרוחני נשגב לאין ערוך.
 
תוצאות המחקר האמור מורות בבירור על יכולתה המופלאה של האישה המחוברת לשורשיה לחבר הפכים, לתפקד בכל המישורים, ולהצליח בכל מעשיה. סוד  ההצלחה הוא כמובן האמונה. אמונה שנמצאת בליבה של כל אישה יהודיה, וזועקת (בין שאר עיקרי האמונה): אני מאמינ(ה) באמונה שלימה בביאת המשיח!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter