טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


על תאים ובני-אדם
עם ישראל הוא בעצם גוף אחד, שכל יהודי הוא חלקיק אינטגראלי ממנו.

ח כסלו התשע"ג (22.11.2012)

חב"ד
השנה הוענק פרס נובל בכימיה לצמד מדענים מבריק עבור מחקר פורץ דרך שיסלול בעזרת השם את הדרך בפני הבנה טובה יותר של הדרכים בהן תאי גוף בודדים חשים את סביבתם, מתאימים עצמה אליה, ומתקשרים זה עם זה.
 
אנו רגילים לחשוב על גוף רב-תאי של חיה או אדם כעל ישות אחת תבונית. אך מסתבר כי כל אחד מהתאים המרכיבים גוף זה – גם הוא בעל תודעה ותבונה אינדיווידואלית משלו. התא מנהל תהליכי חיים מורכבים להפליא. הוא מקבל החלטות הרות גורל עבורו ועבור סביבתו, יודע "לשמור על עצמו" מהשפעות מזיקות, לספוג רק מה שהוא צריך ולפלוט את מה שלא, ולקבל משמעת "חברתית" בהיותו חלק מרקמה, או בעל תפקיד מיוחד משלו.
 
הדרכים בהן תאים שונים מתקשרים זה עם זה היא מופלאה ובלתי מובנת כמעט. די לראות במיקרוסקופ תאים שונים של מערכת החיסון דוהרים למקום פגיעה או חדירת חיידק זר לגוף וכיצד הם מתנפלים עליו במתקפה מתואמת, בכדי להבין כי מישהו "הודיע" להם על האירוע, על מיקומו וחומרתו ואף דאג להכין את דפנות כלי הדם כך שיוכלו להגיע לאתר במהירות. מניחים שתקשורת זו מתנהלת באמצעות הפרשה, קליטה ותגובה לחמרים מסוימים. אך די ברור שישנם עוד גורמים עלומים במערכת התקשורתית המשוכללת הזו.
 
בדומה לקיומן של שתי תודעות מקבילות, זו הכללית של היצור הרב תאי כולו, וזו של כל אחד ממרכיביו היסודיים (תאים) – כך גם עם ישראל הוא בעצם גוף אחד, שכל יהודי הוא חלקיק אינטגראלי ממנו. לכל אחד מאיתנו יש מודעות ספציפית לעצמו ולסביבתו הקרובה, אך עיקר המודעות היא דווקא זו שאיננו מודעים לה: מודעות מרכזית עליונה של הגוף כולו, כיחידה אחת.
 
בכל דור ישנו אדם שמסוגל לחוות את כלל ישראל – כל נשמות ישראל כפי שהן מכונסות למציאות נשמתית אחת. זהו "צדיק יסוד עולם", בעל "נשמה כללית", כלומר – כוללת את נשמות בני ישראל כולם. מודעותו של הצדיק מקיפה את כל "חלקיו". כלומר, הוא "מרגיש" את כולנו כחלק מעצמו, שמח בשמחותינו וכואב את כאבינו.
 
נכון שהיום חלק גדול מאתנו עדיין איננו מודע לקיומה של תודעת-על שכזו – אך כמובן שאין בכך בכדי לשנות דבר לגבי קיומה או עוצמתה הבלתי נתפסת. מה שבטוח הוא כי מי שכן מודע, מחויב להתייחס להוראותיו ונבואותיו של אותו צדיק יסוד עולם בקבלת עול ובמשמעת מוחלטת.
 
האמונה המוחלטת של עם ישראל במנהיג הדור מתבטאת במילים התורניות הנצחיות: "ויאמינו – בהשם ובמשה עבדו". בדורנו, זו האמונה ללא סייג בכל מילה, והציות לכל הוראה של צדיק הדור – הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. לשמוע בקולו היום זה לפרסם את בשורת הגאולה, וכמה שיותר רחוק.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter