ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אחד מי יודע?
הכול בעצם ישות אחת מאוחדת ופשוטה, ש"יודעת" את עצמה, וממילא ביכולתה להשפיע על כל אחת מבחינותיה, משום שכולן הן בעצם חלק ממנה עצמה.

טז חשון התשע"ג (31.10.2012)

חב"ד
המונח הפיזיקאלי "שזירה קוונטית" מתאר קשר סמוי בין שני חלקיקים (או יותר), שיכולים להימצא בקצוות שונים של הקוסמוס. השפעתם זה על זה היא מיידית, למרות שאין ביניהם שום קשר פיזי מוגדר (חוט חשמל, משהו שנע מכאן לשם, קרן אור שמעבירה פקודות, כלום!). השזירה יכולה לקשר בין השניים ללא כל תלות בשאלה היכן הם, מה הם, או אלו כוחות הם עשויים להשפיע זה על זה.
 
תופעה זו מבוססת על תופעה מוזרה עוד יותר, שנקראת תופעת האי-לוקאליות (חוסר המיקום) שמתארת (אך לא מסבירה!) את האפשרות להשפיע באופן פיזיקאלי (ממשי) על משהו מבלי לגעת בו, או להפעיל סדרת ישויות המשתרעת מכאן עד שם, ומבלי לגעת בשום דבר בדרך, במרווח שביניהם. האפקט הלא הגיוני שבדברים שייך לממלכת המסתורין של שיטת הקוואנטים, הקוראת תיגר על יסודות הפיזיקה המקובלת (תפיסת המציאות המוכרת). ובמקרה דנן – על אחת הקביעות היסודיות ביותר במדע לפיה שום דבר לא יכול לנוע במהירות גדולה יותר ממהירות האור.
 
תופעות אלו ואחרות מרמזות על סדרת "חוקים" או "כוחות" בלתי ידועה לחלוטין, ששולטת בחוקים ובכוחות הטבע הידועים. הודאה זו באי וודאות היא אחד מיסודותיה של הפיזיקה החדשה, שבענווה רבה סילקה את ידיה מאמירות החלטיות (חוקים) ועוסקת בהסתברויות בלבד, וכמעט שאינה מנסה להסביר דברים (באופן שידוע לנו) אלא רק לתאר את מה שקיים כשלעצמו.
 
אבל יש מי שהסביר את הדברים כבר מזמן. אי הבנת הקשר בין דברים ("חלקיקים") המצויים במרחק זה מזה (ובעצם – גם בין חלקיקים קרובים) נובעת מחוסר תשומת לב ל"חוק" היסודי שהוטבע (נצרב) בטבע הבריאה – חוק האחדות. מובנו הפשוט הוא שהכול בעצם ישות אחת מאוחדת ופשוטה, ש"יודעת" את עצמה, וממילא ביכולתה להשפיע על כל אחת מבחינותיה, משום שכולן הן בעצם חלק ממנה עצמה.
 
הישות האלוקית היא מעל לזמן ולמקום (אי-לוקאלית לחלוטין) שכן גם המקום והזמן נבראים על ידה. "הוא מקומו של עולם, ואין העולם מקומו". כלומר: המרחב וכל שאר הנבראים אינם מחייבים אותו.
 
ישנם בני אדם שלא רק "מבינים" את חוק האחדות, אלא גם חיים לפיו ואינם כופפים את עצמם לשום חוק זולתו. זו הסיבה שצדיקים יכולים לברך – כלומר להשפיע על חלקים "אחרים" באחדות האלוקית מבלי "לעשות" שום דבר. היינו, מבלי שיהיה ביניהם שום קשר פיזי ומבלי לגעת בשום דבר בדרך, במרווח שביניהם. וההשפעה היא מידית.
 
בקרוב מאוד, תהיה לכולנו אפשרות כזו (ברמות שונות). תכף ומיד ממש – עם התגלותו לעין כל של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, נגיע כולנו להתעלות מעל למגבלות הטבע.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter