טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אסטרולוגיה בנוסח נאס"א
כאשר שאלו בזמנו את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אם הוא מאמין שניתן יהיה להנחית אנשים על הירח, ענה הרבי שכן, אבל לא כדאי – ומיותר.

ו תשרי התשע"ג (22.09.2012)

חב"ד
סוף סוף – זה קרה! מה היינו עושים אם זה לא היה קורה? צעד גדול לאנושות שעלה מיליארדים. לאן? למאדים כמובן! אם לא תהיינה תקלות – "הוא" יסתובב שם שנה ויאסוף דגימות של חול ואבנים קטנות ויחקור אותן ביסודיות. בדיוק כפי שעשו האסטרונאוטים שנחתו על הירח לפני כ-30 שנה במבצע יקר שגרף הרבה תהילה ואפס תועלת.
 
כאשר שאלו בזמנו את הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אם הוא מאמין שניתן יהיה להנחית אנשים על הירח, ענה הרבי שכן, אבל לא כדאי – ומיותר.
 
את משמעותן הרוחנית של הלבנה וכוכב המאדים לא יצליחו החוקרים לגלות במעבדה. לשם כך יש ללמוד במדרשי חז"ל ובתורת החסידות, השופכים אור על מהותו הפנימית של הקוסמוס. למאדים יש תכונות של דם ומלחמה. מי שנולד בזמן בו פעיל כוחו הרוחני של הכוכב האדום – עלול להיות רוצח שופך דמים.
 
במקורותינו הקדושים נאמר כי יכולת הבחירה החופשית אינה פוסחת גם על אדם כזה. יש לו אפשרות להיאחז בתורה ובמצוות ולהינצל מהגורל הנורא – מבלי לבטל את כוחותיו הרוחניים הטבעיים של הכוכב ומבלי לסתור את הקשר שלו עם הכוח הרוחני המיוחד הדומיננטי שניתן לו על ידי בורא עולם.
 
אותו אדם, אומר התלמוד, יוכל להשתמש בכוחותיו כדי להיות שוחט או מוהל, שגם הוא מתעסק בדמים אך במלאכות קדושות הדורשות התקדשות ואחריות רבה ומביאות תועלת עצומה. השחיטה הכשרה מתירה (מאפשרת) לבשר הבהמה להפוך לבשר אדם (על ידי אכילתו) והמילה מביאה יהודי נוסף בבית הנצח עם אלוקיו.
 
כך גם במלחמה האחרונה, מלחמת גוג ומגוג. בתרבויות הבל שונות היא נתפסת כמצב אובדני שישים, חלילה, קץ לעולם. אך כפי שמלמדת התורה, ובמיוחד מוסברים הדברים בתורת החסידות – מה שיחרב הוא לא העולם, אלא ההעלם.

ההסתר על האלוקות יתפוגג והיא תתגלה אז במלוא הדרה. אז יתגלו לעינינו גם החיים ה"חוץ ארציים", אך לא בדמות התפיסה הפשטנית שמריצה את נאס"א למאדים, אלא כיצורים מממדים אחרים של המציאות הקיימת, כמלאכים ונשמות, שקיימים בעצם גם עכשיו כאן ממש, אך טחו עינינו מראותם, אולי משום שאנו מחפשים אחריהם בגבהים אסטרונומיים גשמיים במקום להתעלות ברוחניות עם כלי העבודה של הנשמה: שכל בריא ורגש נכון, שמתפתחים והולכים תוך כדי לימוד התורה ובמיוחד פנימיות התורה, וקיום אינטנסיבי של מצוות, במיוחד מצוות צדקה.
 
אם כך ננהג נגלה מהרה סוגים רבים של "בעלי חיים", שמשוועים לתשומת לבנו או מתת ידינו, ודווקא נמצאים קרוב, קרוב מאוד. אולי אפילו מתוך הבית שלנו. אך אנו מעולם לא ראינו אותם באמת.
 
ואכן הגיע הזמן לפקוח את העיניים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter