ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכול בדיוק
ה"השגחה הפרטית" (של הבורא על הנבראים) והצדק האלוקי האבסולוטי, שהיו עד לא מזמן מושאים לאמונה בלבד, יוכחו באופן אמפירי מוחלט לעין כל.

כו אלול התשע"ב (13.09.2012)

חב"ד
תרופות מכוונות מטרה הן אחד התחומים המובילים והמרתקים ביותר ברפואה המודרנית. כיום – נמנעים רופאים רבים משימוש בתרופות יעילות רבות, החל באנטיביוטיקה וכלה בחומרים כימותרפיים – מכיוון שהן אינן סלקטיביות (הן רעילות גם לתאי הגוף הבריאים, וממילא עשויות להציף את הגוף כולו ולגרום נזקים לאיברים חיוניים).
 
תרופות מכוונות מטרה מיועדות להתביית ולפעול רק על תאים חולים, פטריות, חיידקים, מחוללי מחלות או מולקולות-מטרה בלבד, ולרפא את המחלה ללא כל תופעות לוואי הרסניות. מומחים למיקרוביולוגיה מולקולארית, ביוטכנולוגיה וננו מכל העולם חוברים היום לצוותות מחקר ופיתוח ועובדים קשה על מציאת פיתרונות רפואיים שלא יהרסו את הבריאות.
 
בדומה לכך – מושקעים מאמצים (וכספים) רבים בשטח אחר לגמרי. אסטרטגים ומדענים שוקדים על פיתוח אמצעי לחימה וחיסול נקודתיים, שמיועדים לזהות, לעקוב ולחסל טרוריסטים בודדים, על מנת להימנע ככל האפשר מלהיסחף למלחמות המוניות הכרוכות בפגיעות מיותרות בחפים מפשע (ראה מלחמות האמריקאים באפגניסטן, לעומת מבצע הזיהוי והחיסול הנקודתי של בן לאדן יימח שמו).
 
למשל, ניתן היום לזהות ולצלם אנשים בודדים ממטוסי ריגול באמצעות שימוש בסמנים ביולוגיים. ניתן לשלוט בתנועתם של טילים "חכמים" כך שיכנסו דרך חלון מסוים, מזל"טים זעירים בגודל ציפור קטנה "יודעים" לשלוח תמונות עדכניות מהשטח למפעיל (שיכול להימצא ביבשת אחרת) ולבצע פקודות מרחוק כמו (התקרב, רד קצת, תתפוצץ). פיתוח המחשוב, אגירת הנתונים ושליפתם המהירה מאפשרים לדעת "הכול" על כל אחד – בשניות מועטות.
 
וכל כך למה? משום אנו קרובים עתה יותר מתמיד לעידן של צדק ויושר אבסולוטי. בזמן מלכותו של משיח – איש לא ייפגע עוד "במקרה". אפילו לא תא או חיידק חף מפשע. כל אחד יקבל את מה שמגיע לו בדיוק נמרץ ולא תהיינה שום טעויות, הגזמות ואו הכללות. תשומת הלב האלוקית המוחלטת, הבוראת (מאז ששת ימי בראשית) כל חלקיק אלמנטארי בדיוק בזמן ובמקום בהם הוא צריך להתקיים – תתבטא גם במערכות ביולוגיות, לאומיות וקוסמיות.
 
ה"השגחה הפרטית" (של הבורא על הנבראים) והצדק האלוקי האבסולוטי, שהיו עד לא מזמן מושאים לאמונה בלבד, יוכחו באופן אמפירי מוחלט לעין כל. החל מיום הדין הגדול והנורא, שיהיה משפט כללי ופרטני (ויובאו בו בחשבון כל הנסיבות האפשריות לזיכוי כל יהודי באשר הוא), ועד למתן השכר האגדי שנצבר במהלך דורות ומצפה ליהודים וגם לחסידי אומות העולם. והכול יהיה בדיוק נמרץ. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter