יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


דמיון מתוקן
סיכון ההתמכרות שבהפתעת האינטרנט שנחתה עלינו אינו אלא חוליה נוספת בשרשרת של ניסיונות מתוכננים ומחושבים מראש, שנועדו לשמש אמצעי להתעלות דווקא.

יב אלול התשע"ב (30.08.2012)

חב"ד
למשפחת ההתמכרויות הארוכה ממנה סובלת האנושות מאז ומעולם, נוספה לאחרונה אחות חדשה. אם לא די היה בשעבוד לאלכוהול, סמים, הימורים וכיוצא בהם – תופעות התנהגותיות קשות שהפכו את חיי כה רבים ומשפחותיהם לגיהינום – הרי עתה עומדים אנו בפני התמכרות שכמותה לא ידע העולם.
 
בשונה מהתמכרויות אחרות שמסכנות אוכלוסיות יעד מסוימות, הרי שזו עולה על כולן – ומסכנת את כולם ללא יוצא מן הכלל. אנשים ונשים, קטנים וגדולים, כו-לם יכולים ליפול ברשת. רשת האינטרנט.
 
אנשים שלא יעזו לדבר או לעשות מעשים מסוימים, מוצאים את עצמם בהקלקה קלה גולשים באתרים מפוקפקים. הפער הענק בין עולם הערכים הפנימי לבין איכותם הרוחנית של אתרי הגלישה כמו מתגמד ואיננו מורגש, משום שהפעילות – הגלישה – מתרחשת כולה ברובד המחשבתי. ממדי האסון וההידרדרות האישית אינם ניכרים כל כך משום שגם הם נתפסים כווירטואליים. אך הנזקים הם ממשיים. ממשיים מאוד.
 
ככל התופעות, כך גם לזו יש מטרה מכוונת מלמעלה. סיכון ההתמכרות שבהפתעת האינטרנט שנחתה עלינו אינו אלא חוליה נוספת בשרשרת של ניסיונות מתוכננים ומחושבים מראש, שנועדו לשמש אמצעי להתעלות דווקא. במקרה זה, נועד הניסיון לפתח בנו יכולת גבוהה של שליטה במחשבה.
 
המחשבה היא מציאות 'משוטטת'. כלומר – מצד עצמה היא גולשת מעניין לעניין בלא בקרה של אחריות אישית. תורת חסידות חב"ד, תורת החכמה, הבינה והדעת, חושפת את העל-מודע היהודי האלוקי, שבעזרתו ניתן לעצב כראוי את התודעה. האמרה החסידית "חשוב טוב – יהיה טוב", מתארת את היכולת לשליטה ולניתוב המחשבה, שמביאה ממילא לשליטה בשאר המציאות הנובעת מהמחשבה.
 
סילוק המחשבות הזרות, השליליות, צריך להתבטא גם בגשמיות – בגמילה וסילוק מעשיים מדמיונות השווא השורצים באינטרנט. הכלי הכביר הזה נועד ככל שאר הנבראים – לעבודת השם בלבד, שעיקרה: הפצת מעיינות התורה והחסידות בכל מקום. החסימות המוכרות אינן יעילות במקרה של חיבור אלחוטי, ולכן ניתן להשתמש באינטרנט בביטחון רק כאשר השימוש הוא בלוויית אדם מהימן נוסף, או כאשר המחשב מעביר אוטומאטית את רשימת האתרים שבהם מבקרים – ישירות למישהו מפקח. וזאת משום שהאינטרנט מביא למצבים שעל פי חז"ל, אין לאדם שליטה עליהם.
 
וזוהי רק התחלת הדרך לשליטת-אמת במוח. את השליטה המושלמת נשיג בגאולה השלמה. רק אז יגיע כל אחד מאתנו לגאולה אישית מכל הניסיונות וההתמודדויות, כאשר עצם האפשרות לטעות ולרע תחלוף מן העולם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter