יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חושך מצרים
הרבי חזה את הצעקה האחרונה של כלי התקשורת בעולם כולו, המדווחת בהיסטריה כיצד הנשיא המצרי הנבחר, מבטיח: "נהדק את קשרינו עם איראן ונבחן את הסכמי השלום עם מדינת ישראל".
 

ג אלול התשע"ב (21.08.2012)

חב"ד
לפני למעלה משלושים שנה עצר העולם את נשימתו לרגל כינון הסכמי ה"שלום" המפורסמים בין מצרים לישראל. על מדשאת הבית הלבן הצטלמו המנהיגים הפוליטיים של ישראל, של מצרים ושל ארצות-הברית במעמד חגיגי והעולם כולו הזיל דמעה של התרגשות. דיברו אז על ביטול מצב המלחמה, פירוק נשק, צמיחה כלכלית מואצת, על מזרח תיכון חדש שיהיה גן עדן עלי אדמות.
 
רק אדם אחד העז לצאת למול השמחה הכללית ולחשוף את השקר כבר אז. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרבי הזכיר כי כל מעשה שנוגד את ההלכה היהודית לא יוכל להצליח לעולם. הרבי הבהיר כי הקדוש-ברוך-הוא ברא את העולם והתווה בתורה את הדרך המיטבית לניהולו, וכל סטייה ממנה מובילה בהכרח לכישלון.
 
הרבי הצביע על סימן שכ"ט בספר שולחן ערוך, חלק אורח חיים, ממנו עולה כי ההלכה היהודית אוסרת הסכם שכזה וחוזה את תוצאותיו ההרסניות. הרבי תירגם את השפה התורנית לשפה עכשווית ומובנת לכול והסביר כי הפירוש  התורני של משמעות הדברים הוא נצחי. כלומר, נכון גם אלינו, כאן ועכשיו. הרבי ציין כי המשטרים במדינות ערב בכלל ובמצרים בפרט אינם יציבים ואין לסמוך עליהם, והתריע כי הסכם שנחתם עם מנהיג אחד לא יכובד על ידי המנהיגים שיבואו אחריו, ואו אז אדמות אסטרטגיות שנמסרו להם, שטחי אימונים, שדות נפט ושדות תעופה – ישמשו אותם בפעולותיהם נגדנו ועד שבסוף ניאלץ לכובשם מחדש.
 
בכאב לב עצום זעק הרבי וניבא על המהפכה במצרים. כבר אז חזה הרבי את הצעקה האחרונה של כלי התקשורת בעולם כולו, המדווחת בהיסטריה כיצד הנשיא המצרי הנבחר, באחד מהראיונות הראשונים שלאחר בחירתו, מבטיח: "נהדק את קשרינו עם איראן ונבחן את הסכמי השלום עם מדינת ישראל".
 
מדוגמא זו, שהיא אחת מיני רבות מאוד, ניתן ללמוד (לפחות עכשיו) כמה דברים לגבי העתיד: א) אסור לפעול בניגוד לנאמר בשולחן ערוך, שזה דבר השם (וזה גם לא מצליח). ב) יש נביא בדורנו, שדבר מדבריו לא נופל ארצה, וכי כששומעים בקולו – מרוויחים, ואם לאו – מפסידים. גם אם איננו מבינים את הסיבה להוראותיו, אפשר (וצריך) לסמוך עליו תמיד במאה אחוזים. בדוק ומנוסה!
 
איש לא ספר את מספר הנבואות שחזה הרבי לאנשים פרטיים ולכלל ישראל, נבואות שכולן התגשמו. דבר אחד ברור לנו, כי אין ספק ולא צל צלו של ספק, שנבואתו העיקרית, הנבואה כי הגאולה השלמה תבוא בדורנו, ותכף ומיד ממש – תתגשם לכל פרטיה ודקדוקיה. וכאשר זה יקרה – נבין כיצד גם המהפכה במצרים וכמוה המהפכות במדינות ערב אחרות, היו כולן חלק מתהליך אלוקי המוביל אל הגאולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter