טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ביחד
נביאינו וחכמינו ז"ל, שחזו ברוח קודשם כבר לפני אלפי שנים את המערך הגלובאלי החדש שעתה מתחיל סוף סוף להתרקם – מתארים תקופה של שלום בלתי הפיך...

יא תמוז התשע"ב (01.07.2012)

חב"ד
עוד מעט ימריאו לחלל חברי הצוות ה-32 של תחנת החלל הבינלאומית. יהיו אלה האסטרונאוט ויליאמס מארצות-הברית, מלנצקו הרוסי והושידה היפני. הם ינצלו את שהותם שם כדי לערוך ניסיונות מדעיים בתחומים שיש בהם כדי להועיל לכלל האנושות עלי אדמות.
 
כמו כדי להדגיש את משימותיהם חוצות הגבולות, נוסע עמם גם דובון הצעצוע 'סמוקי' ("המעשן"), ה'קמע' של הצוות, שידוע כסמל בינלאומי של ההגנה בפני שריפות יער. שריפות שניתן לצפות בהן מהחלל מיד כשהן ניצתות, ובכך לסייע מאוד למערך הכיבוי בכל מקום.
 
הצוות השלושים ומשהו, אמרנו. כלומר: הדבר הפך כבר מזמן לשגרה, ולמעט מספר אתרים מדעיים ספציפיים העוסקים בכך, דומה שאין לאיש עניין באינפורמציה המדעית הזו. אך לו יצויר שידיעה מעין זו הייתה מופיעה בתקשורת לפני, נניח, שלושים שנה, שלא לדבר על לפני שבעים – הייתה מכה בתדהמה את כל הריאליסטים שתמיד 'יודעים' היטב איפה אנחנו חיים...
 
איש לא היה מאמין כי אסטרונאוט אמריקאי של נאס"א, קוסמונאוט רוסי ומדען יפני (!) ממריאים מאי שם בקזחסטן לביצוע משימה משותפת לטובת האנושות, ובמימון בינלאומי. איש לא היה מאמין כי דבר כזה יהיה אפשרי אי פעם. ובכל זאת – קם הדבר ונהיה והפך לשגרה.
 
אנשים משלוש מדינות שהיו אויבות ונלחמו זו בזו משך דורי דורות, ועוד במאה העשרים – בשתי מלחמות עולם "חמות" ובמלחמת עולם "קרה" אחת, שהיה לה גם ביטוי חם בשותפות במלחמת וייטנאם ובמלחמות ישראל בערבים – אנשים אלו משתפים היום פעולה בגיבוי ובמימון ממשלותיהם, ואיש אינו מתפלא עוד על כך כי במשך זמן, שבקנה מידה היסטורי הוא קצר להפליא, התהפך הכול. התרגלנו מהר לשלום הגלובאלי, וזה טוב – הלוואי ונשכח ממלחמות.
 
אך חשוב שנזכור כי זוהי רק ההתחלה. תחילתו של עידן מופלא, שעיקרו עוד לפנינו: נביאינו וחכמינו ז"ל, שחזו ברוח קודשם כבר לפני אלפי שנים את המערך הגלובאלי החדש שעתה מתחיל סוף סוף להתרקם – מתארים תקופה של שלום בלתי הפיך, מצב בו כל עתודות האנושות מופנות כולן לכיוון אחד, של עבודה משותפת לרווחת כולם.
 
החסידות מלמדת, כי המצב העתידני המופלא וגם ההתחלה שכבר מתרקמת בהווה – הכול קורה כתוצאה ישירה מפעולותיו של הרבי מליובאוויטש המלך המשיח למען הצדק, היושר והשלום בעולם, מתוך אמונה בבורא העולם.
 
הרמב"ם, בסיום יצירתו התורנית המרכזית 'משנה תורה', כותב כי "באותו הזמן לא יהיה שם... קנאה ותחרות". היום – זה קרוב מאי פעם. וההוכחה הכי טובה היא שאיש כבר איננו מתרגש מכך. זה כמעט המצב הטבעי – לפחות בחלל... שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter