כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מעל לגנטיקה
הגוף האנושי ישודרג ויגיע להישגים ביולוגיים וקוגניטיביים בלתי מוכרים לחלוטין של תודעה קולקטיבית, בריאות אופטימאלית וחיי נצח. 

א תמוז התשע"ב (21.06.2012)

חב"ד
בכל התאים שבגוף מצוי בדיוק אותו מידע גנטי. עם זאת, יש בגופנו מאות סוגי תאים שונים, שנוצרו כולם מתא יחיד. אם כולם בעלי גנים זהים, מהיכן השוני בין התאים?
 
ההבדלים בין התאים נוצרים במהלך התפתחות העובר בתהליך המכונה התמיינות. בזמן ההתמיינות נקבע אילו גנים יהיו פעילים ("יתבטאו") ואילו יושתקו. בכל רקמה, "משתמשים" התאים רק במקצת מהגנים. בכל רקמה פעיל חלק אחר מהגנום הכללי הנמצא בכל תא, וכל שאר הגנים – מושתקים. כיצד נקבע איזה גן להפעיל על-מנת ליצור רקמה מסוימת ואיזה להשתיק? זוהי אחת השאלות הגדולות העומדות בבסיס הביולוגיה כיום, ואולי הגדולה מכולן.
 
בין הגנים המושתקים נמצאים גנים שאילו היו פעילים – היו מסוגלים לרפא את המחלות הקשות ביותר, לגרום לגדילה ולחידוש התאים, להמשיך להתקיים לנצח ולשחזר כל סוג של תא פגוע. ובמקביל, בין הגנים הפעילים היה עדיף בהחלט להשתיק כמה...
 
התחום העוסק בחקר הגורמים להפעלת ושיתוק גנים נקרא אפיגנטיקה (מיוונית – מעל לגנטיקה). אחד מגדולי החוקרים פורצי הדרך בתחום הוא פרופסור חיים סידר מהאוניברסיטה העברית. לפרופסור סידר ברור כי בקרת הגנים איננה רק חלק מהתורשה הרגילה המועברת מהורים לצאצאיהם, והוא איננו שולל גורמים סביבתיים (שמחוץ למערך הגנטי) המשפיעים בניווט התאים וממילא הגוף כולו – אל מצבו הנתון.
 
ברור כי הבנה ושליטה על גורמים אלו תזניק את הרפואה וקידום הבריאות בכלל לרמות בלתי מוכרות לחלוטין! סוף סוף החל המדע לזנוח את אחת הטעויות הגדולות ביותר שבבסיס בדותת האבולוציה – הטעות שגרסה כי הגנים המושתקים הינם "דנ"א זבל" (DNA  Jank ) – כביכול שריד מעבר קופי פרהיסטורי. במקום לנחש ולהמציא תיאוריות שאיש איננו יכול להוכיח ולו משהו מהן, אודות עבר דמיוני לוט בערפל ומטושטש במסך העשן המוכר של "מיליוני שנים", מעז היום המדע להביט קדימה אל עתיד מדהים של אפשרויות גנוזות הגלומות בגנים חסומים ש(עדיין) אינם באים לידי ביטוי. גנים שכאשר תמצא הדרך לשלוט בהפעלתם – יזניקו את עולם החי כולו אל עתיד מופלא.
 
מי שלומד משהו מתורת הגאולה העתידה – יודע כבר מזמן כי תופעה ניסית כזו עומדת להתממש ממש בכל רגע. מקורותינו מתארים תהליך בו ישודרג הגוף האנושי ויגיע להישגים ביולוגיים וקוגניטיביים בלתי מוכרים לחלוטין של תודעה קולקטיבית, בריאות אופטימאלית וחיי נצח. מי שעדיין לא לומד – מוזמן להצטרף.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter